COOLturalne Wakacje 2021. Film, najsłynniejsze tanga i arie

0

Czeka nas wyjątkowo atrakcyjny weekend w Teatrze Letnim – w ramach COOLturalnych Wakacji. Zacznie się w piątek belgijsko-francuską komedią. W sobotni wieczór upłynie pod znakiem tanga. A w niedzielę będzie pełen arii z oper i operetek.

W piątek (23.07.) o godz. 21.40 odbędzie się projekcja filmu „Ibiza” – to belgijsko-francuska komedia w reż. Arnauda Lenorta. Organizatorzy zapowiadają, że rozbawia do łez.

Z kolei w sobotę (24.07.) o godz. 19.30 usłyszymy najpiękniejsze polskie tanga i… nie tylko w wykonaniu artystów Sceny Art Cafe.

Są to: Krzysztof Gładysz, Piotr Dolata, Piotr Świrepo, Agata Harhaj, Malwina Kolińska, Joanna Sabo, Justyna Sadowska, Celina Gładysz, Aleksander Jastrząb – instrumenty klawiszowe, Artur Grochowski – perkusja, Wojtek Górecki – bas, Adriana Grochowska – skrzypce, Maciej Szeliga – akordeon; scenariusz, reżyseria i prowadzenie – Celina Gładysz.

Na koniec weekendu wisienka na torcie. W niedzielę (25.07.) o godz. 18.00 rozpocznie się koncert inscenizowany w wykonaniu artystów Operetki Wrocławskiej „Gdy opera spotyka się z operetką”.

To koncert dla tych, którzy mają ochotę wybrać się w podróż po słynnych dziełach Kalmana, Verdiego, Smetany, Lehara, Straussa, Offenbacha i wielu innych najznamienitszych kompozytorów.

Wystąpią: Liza Wesołowska – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, tancerze baletu, Ivan Zhukov – fortepian, Maciej Michałkowski – prowadzenie.

Nie zabraknie popisowych arii, miłosnych duetów, toastów, czardaszy i tańców na czele ze słynnym can-canem i Marszem Radetzky’ego. Artyści postarają się udowodnić, dlaczego niektórym operetkom bliżej jest jednak do oper i odwrotnie. Tancerze zachęcą do wspólnej zabawy za sprawą słynnych walców.

Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Operetkowe Pomorze Zachodnie.

oprac. bk

Poprzedni artykułChopina. Najpierw chodnik, teraz parking
Następny artykułS10 od Stargardu do Piły z decyzją środowiskową 


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj