SCN Filary. Piknik Naukowy, otwarcie FILARÓW, pilotaż. Zwiedzanie – od 15 października

0

Już w tę sobotę (25.09.) w Parku Zamkowym przy baszcie Białogłówka odbędzie się pierwszy w naszym mieście Piknik Naukowy, organizowany przez Miasto Stargard, Stargardzkie Centrum Kultury i jego nowy dział Stargardzkie Centrum Nauki FILARY. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a jego program pełen jest wyjątkowych atrakcji.

– Swoje stoiska przygotują centra nauki z sieci partnerskiej, której FILARY są członkiem. Dla wielu osób zaskoczeniem może być fakt, że całkiem niedaleko – w Świdwinie, Szczecinku – znajdują się takie świetne instytucje – mówi kierownik SCN Ernest Warych. – W harmonogramie są aż cztery widowiska: edukacyjne z ciekłym azotem od Miasta Nauki & Logico, pirotechniczne w historycznym klimacie od Ars Alchemia, naukowy plac zabaw od Ekoliber, a także taniec ognia w wykonaniu stargardzkiej grupy Fire Arrow. Oprócz tego przygotowujemy strefę kawiarnianą z food truckami oraz historyczną, tworzoną przez grupę rekonstrukcyjną Dęby.

Joanna Cupak, zastępczyni kierownika, dodaje: – Z wielką przyjemnością ugościmy przedstawicieli wielu placówek ze Stargardu. Swoje pracownie zaprezentuje Młodzieżowy Dom Kultury i Stargardzkie Centrum Kultury, a pracownicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego wystąpią z prelekcją i warsztatami. To będzie naprawdę niezwykły dzień z historią, nauką i innowacjami.

W poniedziałek 27 września odbędzie się uroczystość z okazji zakończenia inwestycji SCN. Dzień później, we wtorek 28.09., ruszy zwiedzanie pilotażowe. Zarejestrowało się na nie ponad 200 osób prywatnych oraz kilkanaście grup zorganizowanych – klas szkół podstawowych i liceów w różnym wieku. Łącznie to ponad 500 uczestników pilotaży. Pracownicy SCN przeprowadzą też specjalne wizyty dla nauczycieli, uzupełnione o szkolenie prowadzone przez doświadczonego edukatora, który wyjaśni, jak najlepiej wykorzystać interaktywne eksponaty do przeprowadzania zajęć z uczniami.

Po zakończeniu pilotaży i przeanalizowaniu informacji zwrotnej, SCN wreszcie otworzy się dla zwiedzających. Terminem, w którym pojawią się w nim pierwsi zwiedzający, będzie 15 października.

Bilety będą do kupienia na stronie internetowej bilety.scn-filary.pl lub na miejscu.

(r)

Poprzedni artykułPKP Intercity inwestuje w nowy tabor. Będą wygodniejsze podróże
Następny artykułW niedzielę festyn za festynem. Poznamy zwycięskie projekty SBO 2022


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj