Rusza akcja #sadziMY. Na chętnych czeka milion drzewek

0

Rusza ogólnopolska akcja #sadziMY. W najbliższy czwartek i piątek (30 września i 1 października) we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy, kto zechce, otrzyma sadzonkę. Do rozdania jest aż milion młodych drzewek. To już trzecia edycja wspólnej akcji.

W Szczecinie sadzonki jodły, świerków, dębów i buków będą rozdawane od godz. 10 przy fontannie  Bartłomiejce, na placu Jasne Błonia, przy ul. K. Szymanowskiego. Natomiast na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie sadzonki czekają w 35 nadleśnictwach (więcej informacji na stronach internetowych nadleśnictw).

– Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas –podkreśla Józef Kubica, p.o. dyrektora Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

W siedzibach nadleśnictw każdemu chętnemu udostępnione będą sadzonki rodzimych drzew, a pracownicy RDLP podpowiedzą, w jaki sposób i gdzie najlepiej je posadzić. Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół.

Akcję oficjalnie zainaugurują prezydent Andrzej Duda z małżonką. 1 października para prezydencka weźmie udział w sadzeniu drzew w Nadleśnictwie Piotrków.

Drzewka będą rozdawane przy siedzibach nadleśnictw, jak również w centralnych punktach miast, w których swoje siedziby mają regionalne dyrekcje Lasów Państwowych. Przygotowanych jest w sumie aż milion sadzonek. Będzie je można odbierać w czwartek i piątek (30 września i 1 października) między 10:00 a 15:00 lub do wyczerpania zapasu przygotowanych drzewek.

Więcej na: https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/po-raz-trzeci-sadzimy-z-prezydentem

(r)

Poprzedni artykułBrama Wałowa. Wystawa mandali i makram boho
Następny artykułKolejne zmiany na węźle Kijewo. Nowy zjazd na Szczecin


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj