Szczecin Film Festival ponownie w Stargardzie

0

Rok temu nagrodzone filmy SFF 2020 oglądaliśmy zdalnie. W tym roku wracamy do takich pokazów w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu. Zobaczymy trzy filmy z SFF 2021 – start w sobotę 20 listopada br. o godz. 18.

W programie:

  1. Nagroda, jedna z dwóch głównych, w Konkursie Europejskim na Szczecin Film Festival’21 za najbardziej poruszający film – ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego:

„Love Story”(Opowieść o miłości) w reżyserii  Rafała Brylla, Polska 2021 czas 39’

Miłość Żydówki i Polaka, piękne chwile, wojna i mrożące krew wydarzenia. Bogdan Jastrzębski – Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, wraca do czasów wojny, kiedy zakochał się w tej jedynej, na całe życie – Krystynie Geisler, Żydówce. Pierwsze randki, nieśmiałe pocałunki, dramat Żydów w częstochowskim getcie oraz brawurowa akcja na ulicach Częstochowy, tuż pod okiem Niemców, która była jedyną możliwością ocalenia życia ukochanej Bogdana. Udało się, żyli długo i szczęśliwie. Film jest połączeniem klasycznego dokumentu oraz filmu animowanego. Animacje – Łukasz Rusinek.

  1. Nagroda w Konkursie Zachodniopomorskie Shorty na Szczecin Film Festival’21 – ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego:

„Nie wiem, gdzie jestem” (I don’t know where I am ) w reżyserii Jakuba Romanowskiego, Polska 2020 czas 22’

Film opowiada o największym przeciwniku pamięci – zapomnieniu. To poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, kim jest człowiek bez swojej tożsamości. Anna, 89-letnia kobieta, w wyniku postępującej choroby Alzheimera nie może funkcjonować sama i zamieszkuje z rodziną. Film ukazuje próbę zaadaptowania się jej członków do nowej sytuacji. Jest poszukiwaniem bliskiej im osoby, która przez chorobę wydaje się być kompletnie obca.

  1. Nagroda w Konkursie Zachodniopomorskie Shorty na Szczecin Film Festival’21 – ufundowana przez Prezydenta Miasta Szczecin:

„Podwózka” w reżyserii Krzysztofa Jerzego Śmierzchały, Polska 2021 czas 7’

Pięćdziesięcioletni synuś odwozi mamusię do będącej w potrzebie koleżanki. Świadomi powagi zadania starają się jak najszybciej znaleźć się na miejscu, jednak z każdym kilometrem cel podróży zamiast przybliżać się, staje się coraz bardziej odległy…

Serdecznie zapraszamy kinomanów na ten pokaz. Wstęp wolny.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie OFFicyna i Towarzystwo Przyjaciół Stargardu.

bk

Poprzedni artykułSzymanowskiego. Będzie nowy chodnik
Następny artykułPodsumowanie akcji „Poszukiwany”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj