Szymanowskiego. Będzie nowy chodnik

0

Ruszył remont chodnika przy ul. K. Szymanowskiego. Już niedługo mieszkańcy skorzystają z wygodnego traktu na odcinku od ul. H. Wieniawskiego do ul. S. Moniuszki. Przez cały 2021 r. w Stargardzie modernizowane i budowane są nowe ciągi dla pieszych i rowerzystów.

Chodnik przy ul. K. Szymanowskiego będzie miał 410 m długości. Zostanie wykonany z kostki betonowej. Poza nową nawierzchnią zbudowane też będą zjazdy na posesje. Przy okazji Enea Oświetlenie wymieni tam latarnie. W ramach inwestycji posadzonych zostanie 12 drzew.

Wartość robót to prawie 270 tys. zł. Wykonawcą robót jest firma Ben-Bruk z Grzędzic. Finał prac – jeśli pogoda nie pokrzyżuje zamiarów – ma nastąpić do końca tego roku.

W tym roku przebudowany został już chodnik przy pl. Majdanek i wzdłuż ul. F. Chopina. Z kolei na ul. Nasiennej jest nowy ciąg pieszo-rowerowy, a wzdłuż ul. Spokojnej – droga dla rowerów. Trwa inwestycja przy ul. Kasztelańskiej – do Stargardzkiego Centrum Nauki będzie można dojść chodnikiem. Mieszkańcy os. Pyrzyckiego korzystają już z zupełnie nowej jezdni, miejsc postojowych, a także drogi dla pieszych.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSeniority wirują na scenie już 5 lat
Następny artykułSzczecin Film Festival ponownie w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj