Z nowym rokiem nowy dyrektor Książnicy – Jolanta Aniszewska za Krzysztofa Kopackiego

0

To niespodziewana zmiana. Krzysztofa Kopackiego, który od 2002 r. jest dyrektorem Książnicy Stargardzkiej, zastąpi Jolanta Aniszewska, wicedyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

Dotychczasowy dyrektor Książnicy kończy swoją kadencję – upływa ona 31 grudnia br. Prezydent Rafał Zając powołał nową szefową placówki w oparciu o ustawę o samorządzie gminnym, która daje mu takie uprawnienia.

Pracownicy MAH już pożegnali – po niemal 25 latach pracy – zastępcę dyrektora Jolantę Aniszewską.

„Opuszcza muzeum by od Nowego Roku piastować funkcję dyrektora innej, równie zacnej, instytucji” czytamy na muzealnym FB.

Mówi prezydent Rafał Zając: – Na stanowisko dyrektora Książnicy Stargardzkiej powołałem znaną w Stargardzie panią Jolantę Aniszewską. Jak wiadomo, ma na swoim koncie ogromny dorobek naukowy i duże doświadczenie w kreowaniu kultury w mieście. Zarówno to doświadczenie, ale też i nowe, świeże spojrzenie potrzebne jest modernizowanej obecnie Książnicy. Trwająca przebudowa obiektu to nie tylko remont. Wprowadzimy do tego miejsca zdecydowanie poszerzone funkcje w stosunku do tego, co znamy z Książnicy. Oprócz czytelni i wypożyczalni zyska też przyjazną przestrzeń, przyciągającą i pozwalającą zostać trochę dłużej w swoich murach. Do tego pomysłu, do wykreowania tej przestrzeni zaangażowaliśmy ludzi, którzy mają duże doświadczenie w projektowaniu takich właśnie rozwiązań. Na ten nowy pomysł potrzebne też jest nowe spojrzenie.

bk

fot.: Maciej Kuszela, https://www.facebook.com/MuzeumStargard/

Poprzedni artykułGiżynek. Cmentarz powiększy się – najpierw o nową aleję   
Następny artykułStargardzka Pastorałka u Chrystusowców


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj