Miasto i powiat podsumowują 2021 rok. To już tradycja

0

Filmy o dokonaniach w minionym roku, podziękowania dla współpracowników, życzenia, aby ten rok był lepszy, wypełniły miejsko-noworoczne spotkanie, które odbyło się w Stargardzkim Centrum Kultury.

W piątkowym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu stargardzkiego wraz ze współpracownikami, radni rady miejskiej i rady powiatu, przedstawiciele różnych instytucji, szkół, związków zawodowych i organizacji działających zarówno w mieście, jak i w powiecie. Takie spotkania są już tradycją.

– Potrzeba działania silnie uzależnia. Każdego dnia chce się więcej – mówiła starosta stargardzki Iwona Wiśniewska po projekcji filmu, w którym zaprezentowano wielość zadań zrealizowanych w 2021 r. przez samorząd powiatowy, mimo nieustających uciążliwości wywołanych pandemią.

Film do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=Uui8vwktBrM

Marzcie śmiało

Starosta podkreśliła, że jest dumna ze swoich pracowników i podziękowała im za ich pracę. Szczególnie dyrektorowi stargardzkiego szpitala Krzysztofowi Kowalczykowi i jego załodze, którzy musieli reagować na zmieniające się z dnia na dzień warunki pracy, jednocześnie dbając o to, by każdy z pacjentów miał właściwą opiekę.

– Życzę wielu sukcesów. Marzcie śmiało. Dobrego zdrowia – powiedziała na koniec starosta.

12 miesięcy w 15 minut – to z kolei filmowe podsumowanie tego, co działo się w 2021 r. w Stargardzie. Zobaczyliśmy, że Stargard wciąż się rozwija, że miasto inwestuje w ludzi, kulturę, naukę, sport, infrastrukturę i szeroko pojętą gospodarkę.

Film można obejrzeć m.in. na facebookowym profilu miasta i miejskim kanale YouTube

My się wciąż rozpędzamy

– Za nami rok pełen wyzwań, ale i sukcesów. Tyle było wydarzeń, że wszystkich działań, dokonań i efektów nie pokazaliśmy. Bo jak pokazać dobrze funkcjonującą opiekę przedszkolną? Wiele wysiłku Państwo włożyli w to, aby jakość życia w mieście była na najwyższym poziomie. No, ale to się samo nie robi. W każdym zadaniu udział miało wiele osób. Dziękuję wszystkim. W 2022 r. postawimy kolejne kroki w rozwoju gospodarczym miasta, który jest siłą napędową miasta. Patrząc na ostatnie lata, widać, że my się wciąż rozpędzamy. Robimy to, zwracając uwagę na wartości zasadnicze – mówił prezydent Rafał Zając.

Na koniec prezydent powiedział: – Życzę sił, aby nie trzeba było ciągle walczyć i aby nie było ciągle barier do pokonywania. Życzę poczucia pełnego bezpieczeństwa.

Po projekcji filmów oraz wystąpieniach starosty i prezydenta wszyscy udali się do małej sali SCK, gdzie wznieśli noworoczny toast (trunkiem bezalkoholowym).

Wydarzenie uświetniły występy dwóch utalentowanych wokalistek ze Stargardu – Adrianny Bąk i Karoliny Kutek.

Bożena Kuszela

fot.: Bożena Kuszela, Paweł Bieg (zdjęcia 5 i 6)

Poprzedni artykułTwórczość członków SSMSP Brama w 2021 roku. Wystawa w Bramie Wałowej
Następny artykułMiasto apeluje: Warto jechać Składową


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj