Miasto apeluje: Warto jechać Składową

0

Choć przejazd pod wiaduktem na ul. Składowej jest już otwarty od początku stycznia, nie wszyscy kierowcy o tym wiedzą. Tymczasem to jedna z alternatywnych dróg, którą warto wybierać ze względu na trwającą w Stargardzie inwestycją kolei.

– Jadąc tą trasą, zwłaszcza w godzinach szczytu, można uniknąć stania w korkach – informuje magistrat.

W tej chwili zamknięty pozostaje tylko jeden wiadukt – na ul. Pierwszej Brygady/M. Konopnickiej. W związku z tym największy ruch aut skupia się w okolicy wiaduktów na ul. S. Wyszyńskiego, a także ul. Bogusława IV. Zatory tworzą się tam w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.

W tym czasie przejazd pod wiaduktem na ul. Składowej na ogół jest płynny. Pozwala z dużo mniejszymi utrudnieniami dojechać do centrum miasta lub wyjechać w kierunku Szczecina.

Warto korzystać z tych tras, jadąc np.:

– z ronda 15. Południk w ul. Hanzeatycką, dalej (obok Backer OBR) w ul. Nasienną (obok Spaas Candles) do ul. Usługowej i stamtąd już pod wiaduktem na ul. Składowej;

– z ul. Szczecińskiej w ul. H. Wieniawskiego, dalej w ul. Nasienną (obok PEC) do ul. Usługowej i stamtąd już pod wiaduktem na ul. Składowej;

– z pl. Wolności w ul. Wojska Polskiego, dalej w ul. M. Konopnickiej, ul. J. Piłsudskiego, ul. Podleśną, ul. Podmiejską i stamtąd już pod wiaduktem na ul. Składowej.

(r)

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułMiasto i powiat podsumowują 2021 rok. To już tradycja
Następny artykułKasztelańska w przebudowie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj