PGE Spójnia Stargard. Dostali lanie od Zastalu

0

Po blisko trzytygodniowej przerwie do gry o ligowe punkty wrócili koszykarze PGE Spójni Stargard. Podopieczni Marka Łukomskiego zagrali na wyjeździe z Enea Zastal BC Zielona Góra i zostali rozgromieni ponad 40 punktami.

Enea Zastal BC Zielona Góra – PGE Spójnia Stargard 106:64 (23:21, 28:16, 29:11, 26:16)

Enea: Nenadić 18, Apić 16, Sulima 14, Żołnierewicz 14, Brembly 11, Jackson 10, Meier 10, Szymański 7, Zyskowski 6, Mazurczak 0, Cieślak 0

PGE: Młynarski 20, Śnieg 11, Szymkiewicz 10, Gilder 9, Steele 8, Gray 3, Spires 2, Korolczuk 1, Szmit 0, Johnson 0

Przy tak dobrze dysponowanym Zastalu, i to jeszcze na ich parkiecie, każdy inny wynik jak zwycięstwo gospodarzy byłby raczej niespodzianką. W tym meczu Spójnia przede wszystkim miała pokazać waleczność i skupić się na unikaniu błędów. Niestety, nie udało się.

Pierwsza kwarta nie wyglądała jeszcze tak źle. Przez niemal całą jej część to stargardzianie mieli przewagę punktową, sięgającą 1-4 oczka. Wynik odwrócił się na korzyść gospodarzy, kiedy w samej końcówce trafili oni dwie „trójki” z rzędu (23:21).

Także od dwóch celnych rzutów z linii 6,75m Zastal zaczął drugą odsłonę, wychodząc tym samym na 8-punktowe prowadzenie. Spójnia, choć odpowiadała, to były nieregularne odpowiedzi. Średnio na 4 punkty Zastalu stargardzianie zdobywali 2. Tym sposobem różnica na korzyść miejscowych systematycznie rosła, a przed długą przerwą stanęła na poziomie 14 oczek (51:37).

Po zmianie stron jako pierwsi punktowanie znowu zaczęli gospodarze i zdobyli 13 oczek z rzędu. Podopieczni Marka Łukomskiego nie mogli wstrzelić się w kosz przez niemal połowę trzeciej kwarty. Niemoc tę przerwał dopiero Daniel Szymkiewicz, ale skuteczność nadal była po stronie Zastalu, który częściej trafiał i na ostatnią odsłonę wchodził, prowadząc 80:48.

Czwarta kwarta była formalnością, ale gospodarze nie odpuścili i nadal kontynuowali swój show, rozbijając finalnie Spójnię 42 oczkami.

Kolejne spotkanie stargardzianie zagrają już jutro. W Radomiu zmierzą się z tamtejszym HydroTruck. Początek o godz.17:30, transmisja w Polsat Sport Extra.