Most w Siekierkach najlepszą przestrzenią publiczną!

0

Zmodernizowany na potrzeby ruchu turystycznego dawny most kolejowy Siekierki – Neurüdnitz otrzymał nagrodę Property Design Awards 2022. Zrealizowana przez Województwo Zachodniopomorskie inwestycja wygrała w kategorii „Przestrzeń publiczna”.

Do nagród Property Design Awards – w ośmiu kategoriach – nominowanych było kilkadziesiąt obiektów oddanych do użytku w 2021 roku. W kategorii „Przestrzeń publiczna” wśród pięciu najciekawszych projektów znalazł się Most Europejski na Odrze w Siekierkach i to właśnie architektoniczna perełka z Pomorza Zachodniego uzyskała najwięcej głosów!

Przebudowa dawnej przeprawy kolejowej przez Odrę była wspólną inicjatywą polskich i niemieckich samorządowców. Po polskiej stronie realizował ją Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt modernizacji przygotowało szczecińskie biuro MXL4 architekci, w pracach uczestniczyło też biuro konstrukcyjne K2 Inżynieria, a generalnym wykonawcą prac budowlanych była firma INTOP Skarbimierzyce Sp. z o.o.

Mamy w regionie piękny obiekt i wyjątkową atrakcję turystyczną. Tylko się cieszyć!

(r)

fot. – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułSzczepienia w SCK przeciwko koronawirusowi i grypie
Następny artykułStrażak Łukasz Gryciak – bohater z Dębna – z Gryfem Zachodniopomorskim i nagrodą marszałka


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj