„Non, Je ne regrette rien” Édith Piaf dla Majki Cierockiej w 2. rocznicę śmierci

0

Dzisiaj 4 marca o godz. 12:00, tuż po odegranym hejnale Stargardu, z balkonu kamienicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego rozległa się melodia francuskiej piosenki „Non, Je ne regrette rien” [Niczego nie żałuję] – jednego z ulubionych utworów Majki Cierockiej.

Piosenkę Édith Piaf wykonał trębacz Piotr Ksiądz, który w 2019 r. towarzyszył artystce na scenie – po raz ostatni – podczas jej benefisu.

W ten sposób Młodzieżowy Dom Kultury wraz z przyjaciółmi i mieszkańcami uczcił pamięć ikony stargardzkiej kultury w 2. rocznicę jej śmierci. Kolejny raz w sąsiedztwie drzewa Majki Cierockiej i budynku MDK przy ul. Portowej 3 zawisły kapelusze – jej znak rozpoznawczy.

Maria „Majka” Cierocka w latach 1984-2011 związana była z Młodzieżowym Domem Kultury jako instruktorka teatralna. Była inicjatorką niezliczonych przedsięwzięć kulturalnych w naszym mieście. Spod jej skrzydeł wyfrunęli aktorzy teatralni i telewizyjni znani w całej Polsce. Tworzyła scenariusze i reżyserowała spektakle teatralne. Była pomysłodawczynią warsztatów aktorskich dla dzieci i młodzieży. Projekty jej autorstwa zawsze wzbudzały duże zainteresowanie.

W jednym z wywiadów powiedziała: „Nasze życie jest spełnione wtedy, jeżeli człowiek pozostawi po sobie jakiś ślad. Ja uważam, że taki pozostawiłam”.

(r)

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułWojna w Ukrainie. ZUS chce pomóc przedsiębiorcom
Następny artykułPod znakiem map: finisaż wystawy w MAH, wykład w ramach NSH i rozstrzygnięcie szkolnego konkursu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj