Artur Haftman grał z okazji urodzin Chopina dla członków rodziny królewskiej

0

1 marca minęło 212 lat od urodzin Fryderyka Chopina. Z tej okazji w Ognisku Polskim – The Polish Hearth w Londynie odbył się wyjątkowy koncert charytatywny. Dzieła mistrza wykonał Artur Haftman – wybitny pianista pochodzący ze Stargardu. Jego grę jak zawsze docenili licznie zgromadzeni goście.

Część dochodu z koncertu została przeznaczona na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

– Bardzo się cieszę, że mogłem wystąpić dla tak wspaniałej publiczności. Obecność wielu członków rodziny królewskiej to wielki zaszczyt dla nas wszystkich, tym bardziej że książę Kentu (fot. 5) jest patronem Ogniska. Jak widać, muzyka Chopina jednoczy wszystkich! Mam nadzieję, że w tych trudnych czasach mój koncert dał słuchaczom chwilę wytchnienia, a muzyka naszego narodowego kompozytora na długo zostanie w pamięci i w sercach gości. Ten koncert zadedykowałem ofiarom wojny na Ukrainie – mówił Artur Haftman.

Artysta wykonał Balladę As-dur Op. 47, Nokturn Fis-dur Op. 15 nr 2 i Koncert f-moll Op. 21 (z kwartetem smyczkowym). Po występie Artur Haftman został poproszony o bis. Artysta dodatkowo zagrał Walc As-dur Op. 34 nr 1. Fragment koncertu można znaleźć tutaj.

Goście uczestniczący w wydarzeniu poznali również nowego ambasadora Polski w Wielkiej Brytanii – profesora Piotra Wilczka.

Artur Haftman od kilku lat mieszka w Londynie. Stargardzianin to laureat licznych prestiżowych konkursów pianistycznych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest także stypendystą Prezydenta Stargardu. Koncertował niemal w całej Europie, a także w Stanach Zjednoczonych.

(r)

fot. Krystian Data i British Poles/britishpoles.uk

Poprzedni artykułSzkoły przyjmują uchodźców – ZS nr 2 i SP nr 2
Następny artykułWojewoda: Zmiana zasad rozlokowania obywateli Ukrainy przybywających na teren województwa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj