Pomogą odetchnąć

0

Są jeszcze wolne miejsca w dwóch programach prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Trwa nabór chętnych na skorzystanie z pomocy asystentów osobistych i z tzw. opieki wytchnieniowej. Na bezpłatne wsparcie mogą liczyć osoby o różnym stopniu niepełnosprawności. Ulgę odczują także członkowie rodzin, którzy na co dzień zajmują się bliskimi w domach.

Wnioski można składać w MOPSie przy ul. Warszawskiej 9A od poniedziałku do piątku 8:00-15:00 lub e-mailowo: [email protected]. Więcej informacji pod nr. tel. 91 578 45 83. Dokumenty są do pobrania w linkach – asystent osobisty osoby niepełnosprawnej oraz opieka wytchnieniowa.

Wsparcie jest kierowane zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. Osobiści asystenci ułatwiają swoim podopiecznym udział w życiu społecznym. Takie wsparcie to np. wspólne wyjście na wydarzenie kulturalne albo zajęcia terapeutyczne. Udział w programach to również szansa na odpoczynek i regenerację dla tych, którzy na co dzień poświęcają się dla bliskich, wymagających specjalnej opieki.

Oba programy realizowane przez MOPS są finansowane ze środków pochodzących z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

(r)

fot. – źródło: www.gov.pl

Poprzedni artykułŚwiadczenia ZUS dla uchodźców z Ukrainy
Następny artykułZmiany w kursowaniu pociągów. Trwa usuwanie awarii urządzeń w kilkunastu lokalnych centrach sterowania [aktualizacja]


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj