Informacja dla kierowców z Ukrainy. W trosce o bezpieczeństwo

0

W związku z migracją obywateli Ukrainy, wywołaną wojną za naszą wschodnią granicą, na polskich drogach przybywa ukraińskich kierowców. By ułatwić im poruszanie się po polskich drogach, a tym samym zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym nas wszystkich, warmińsko-mazurscy policjanci przygotowali infografikę o przepisach obowiązujących na terenie naszego kraju.

Do Polski trafiło bardzo wielu obywateli Ukrainy. Różnymi sposobami pomagamy odnaleźć im się w nowej rzeczywistości. Uchodźcy poznają m.in. zasady funkcjonowania polskich instytucji, które czasami są zupełnie inne od ukraińskich. Ta sama sytuacja dotyczy polskich przepisów m.in. w ruchu drogowym.

Aby pomóc ukraińskim uchodźcom i rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sferze, policjanci przygotowali graficzną informację.

Ignorantia iuris nocet – nieznajomość prawa szkodzi

Przygotowana infografika zawiera informacje przeznaczone dla uczestników ruchu drogowego. Dotyczą one dopuszczalnych prędkości obowiązujących w Polsce i sankcji za ich nieprzestrzeganie oraz konieczności zachowania szczególnej ostrożności w relacji między kierującymi a pieszymi i rowerzystami.

Policjanci zwracają uwagę kierowców na stan techniczny ich aut, informują o zakazie oklejania i przyciemniania przednich szyb. Przypominają także o tym, iż próba przekupienia policjanta w Polsce jest przestępstwem, za które grożą poważne konsekwencje. Oprócz infografiki, która już trafiła na różne strony internetowe, policjanci przygotowują także ulotki, które zostaną rozkolportowane m.in. w miejscach przebywania Ukraińców.

Bezpieczeństwo na naszych drogach zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bardzo ważne jest nie tylko stosowanie się do obowiązujących przepisów, ale również wzajemny szacunek i życzliwość kierowców, rowerzystów i pieszych.

(r)

Poprzedni artykułBieg Forsycji 2022. Ruszyły zapisy
Następny artykułJest wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Stargardu w ciągu DK20


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj