Ewakuacja mieszkańców bloku na os. Pyrzyckim. Pojawiły się pęknięcia ścian

0

Zapamiętają ten dzień. Groziło im niebezpieczeństwo. Mogli wziąć tylko najpotrzebniejsze rzeczy. A potem wyjść z budynku z popękanymi ścianami.

Dotknęło to lokatorów narożnego bloku u zbiegu ulic Armii Krajowej i Twardowskiego, gdzie oprócz mieszkań znajdują się też Delikatesy.

Jak się dowiedzieliśmy, mieszkańcy już wcześniej „walczyli” z deweloperem, z powodu widocznych uszkodzeń budynku. Niewiele wskórali.

– Olali nas – mówi wprost jeden z lokatorów.

W końcu doszło do tak niebezpiecznej sytuacji, jak dzisiaj w nocy. Ten sam mieszkaniec mówił, że w bloku coś głośno rąbnęło. Jakby miał się rozpaść. Dlatego wszyscy musieli się ewakuować.

Na zewnętrznej ścianie budynku, od strony ul. Twardowskiego, w kilku miejscach pojawiły się pęknięcia. Ale pęknięć jest więcej. Mężczyzna pokazywał nam w telefonie popękane ściany wewnątrz swojego mieszkania.

Na mieszkańców czekał podstawiony autobus MPK. Przybyła straż pożarna, policja, służby nadzoru budowlanego. Byli też przedstawiciele władz miejskich i powiatu.

Jeszcze po godz. 18.30 działali tam strażacy i policjanci. Wciąż dyżuruje autobus MPK.

Na tyłach opuszczonego budynku stały grupki lokatorów z głowami zadartymi do góry, patrzących na swoje mieszkania. To był bardzo smutny widok.

Feralny obiekt jest jednych z trzech budynków os. Trzy Słońca realizowanego przez firmę etBud s.c. ze Świętego.

– Na szczęście nikomu nic się nie stało – mówi prezydent Rafał Zając. – Jeśli ktoś z ewakuowanych osób będzie potrzebował kwatery, zapewnimy ją.

Bożena Kuszela

fot.: Wioletta Mordasiewicz, Bożena Kuszela

Poprzedni artykułUnleashed Cooperation – „8 years”
Następny artykułTwardowskiego i Armii Krajowej – zamknięcie przejazdu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj