Unleashed Cooperation – „8 years”

0

Zapraszamy na koncert zespołu Unleashed Cooperation w niedzielę 5 czerwca br. o godz. 18:00 w Stargardzkim Centrum kultury. Muzycy zagrają utwory ze swojej – dopiero co wydanej – debiutanckiej płyty zatytułowanej „8 years”.

Unleashed Cooperation to poznański kwintet (z saksofonistą pochodzącym ze Stargardu), który w swej artystycznej drodze próbuje eksplorować różne formy muzycznej wypowiedzi. Idee przyświecające grupie to otwartość gatunkowa oraz wolność i nieskrępowanie muzycznej ekspresji. Muzyka zespołu to wieloletnie doświadczenia i muzyczne poszukiwania w odmętach jazzu, wolnej improwizacji i muzyki etnicznej.

Zespół występował do tej pory na wielu znaczących festiwalach takich jak Szczecin Jazz i Hanza Jazz Festiwal. Jest także laureatem konkursów Jazz nad Odrą oraz Jazz Juniors.

W tych dniach ukazała się debiutancka płyta zespołu Unleashed Cooperation zatytułowana „8 years”. Jej wydawcą jest Multikulti Project.

– Po roku prac udało nam się sfinalizować jak dotychczas nasz największy projekt i jednocześnie nasze największe marzenie – cieszą się muzycy.

O nowej płycie mówią tak: – 8 lat to sporo, nie oszukujmy się. To czas idealny do rozwinięcia relacji międzyludzkich, swojego artyzmu oraz pokory wobec sztuki. Oddajemy w Wasze ręce zbiór przemyśleń, inspiracji, aż wreszcie mapę naszej wrażliwości. Płyta ta, to nasze wieloletnie doświadczenia i muzyczne poszukiwania w odmętach jazzu, wolnej improwizacji i muzyki etnicznej. To wszystko działo się wokół przez tytułowe „8 years”. To świadectwo zmian, jakie zaszły zarówno w nas, jak i w naszej twórczości. Dla niektórych był to czas dorastania jako artystów i znajdowania swojej roli w muzyce, dla innych czas na znalezienie swojego miejsca w świecie, a dla jeszcze innych czas formalizowania pewnych etapów. Płytę inspirowały wszystkie te elementy i dzięki nim możecie zaobserwować naszą drogę. Drogę, którą – mamy nadzieję – pierwsza płyta dopiero rozpoczyna.

Bilety na koncert:

– parter 50 zł / 40zł ze Stargardzką Kartą Mieszkańca,

– balkon 35 zł / 25zł ze Stargardzką Kartą Mieszkańca,

https://sck.stargard.pl/…/koncert-zespolu-unleashed…/ oraz stacjonarnie w kasie kina SCK.

Skład zespołu:

Krzysztof Kuśmierek- saksofon

Patryk Rynkiewicz- trąbka

Patryk Matwiejczuk- fortepian

Flavio Gullotta- kontrabas

Stanisław Aleksandrowicz- perkusja

Patronem medialnym koncertu jest Stargardzka.pl

oprac. bk – źródło: https://www.facebook.com/Unleashed-Cooperation-101905714560112/

Poprzedni artykułKoniec kwalifikacji wojskowej 2022
Następny artykułEwakuacja mieszkańców bloku na os. Pyrzyckim. Pojawiły się pęknięcia ścian


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj