Pieniądze na sport dla 10 organizacji

0

Jeszcze w tym roku z budżetu miasta popłynie blisko 230 tys. zł do lokalnych klubów sportowych. Dzięki dofinansowaniu zorganizują dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Młodzi stargardzianie poćwiczą różne dyscypliny – m.in. zapasy, koszykówkę i piłkę nożną.

– Po pieniądze mógł sięgnąć każdy z klubów. W ramach konkursu ofert dotację otrzyma 10 organizacji – informuje magistrat.

Z pieniędzy skorzystają dzieci i młodzież trenujący w: Ludowym Klubie Sportowym Feniks Pesta, Wiodącym Międzyszkolnym Ludowym Klubie Sportowym Pomorze, Klubie Sportowym Valiant Jiu Jitsu Kings, Sportowej Spółce Akcyjnej Spójnia Stargard, Stargardzkim Towarzystwie Cyklistów, Klubie Sportowym Spójnia, Klubie Piłkarskim Błękitni Stargard, Klubie Sportowym ATS, Lekkoatletycznym Ludowym Klubie Sportowym Pomorze i Zakładowym Klubie Sportowym Kluczevia.

Dotacje zostały przyznane w ramach programu Szkoła, Rodzina, Środowisko, który w naszym mieście jest realizowany już od 2003 r. To szerokie wsparcie dla wszystkich członków rodzin o różnych potrzebach. Dodatkowe zajęcia stwarzają dzieciom i młodzieży ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu, a do tego uczą dbania o zdrowie i pomagają w nawiązywaniu dobrych relacji z rówieśnikami.

(r)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułJaśniej na Grudziądzkiej
Następny artykułNie nudzą się, mają mnóstwo wakacyjnych atrakcji


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj