Lato w FILARACH. Wtorki – cały dzień dla dzieci

0

Otwarte zeszłej jesieni Stargardzkie Centrum Nauki FILARY przeżywa właśnie swój pierwszy sezon wakacyjny. W roku szkolnym miejsce to cieszyło się wielką popularnością wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – w zwiedzaniu wzięło udział ponad 450 klas.

Jaką ofertą zespół FILARÓW zachęca do wizyt w środku lata, gdy dzieci i młodzież ani myślą o powrocie do szkolnej ławki?

– Opracowaliśmy trochę inny system działania – mówi Ernest Warych, kierownik SCN. – Organizujemy Wakacyjny Wtorek – całodniowe zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Rodzice mogą je zostawić pod opieką naszych edukatorów. Dzieci zwiedzają wystawę i biorą udział w zajęciach warsztatowych, na przykład z bicia monet, druku długopisami 3D, budowania przestrzennych konstrukcji. Na lunch zamawiamy pizzę, a popołudniami gramy w gry planszowe, rozwiązujemy zagadki logiczne i wyrażamy się twórczo na zajęciach kreatywnych.

Zabawa co tydzień odbywa się na innym piętrze, różni się też programem. Aby zapisać dziecko na zajęcia, wystarczy kupić bilet. Można zrobić to jednorazowo, ale jak opowiadają sami edukatorzy – dzieci potrafią naprawdę namawiać rodziców na cotygodniowe wizyty.

Jak zatem wyglądają kolejne dni tygodnia w FILARACH?

– W środę, czwartek i piątek przyjmujemy zarówno indywidualnych zwiedzających, jak i grupy – odwiedzają nas w tym okresie na przykład uczestnicy kolonii i półkolonii, albo różne wycieczki. Istotne jest, że w odróżnieniu od tego, jak funkcjonowaliśmy w roku szkolnym, gdy można było wejść o dowolnej porze w godzinach otwarcia, teraz zapraszamy o konkretnych godzinach: 13:00 i 15:30. Zwiedzaniu oczywiście towarzyszą nasi edukatorzy, a dzięki informacjom i ciekawostkom, jakie opowiadają, naprawdę można wynieść z wizyty jak najwięcej – mówi Ernest Warych. – W weekendy natomiast wejścia są o 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00. Terminy na Naukowe Urodziny, czyli przyjęcia urodzinowe w naszym Centrum, można rezerwować na niedziele. Natomiast w poniedziałki, standardowo, FILARY są nieczynne.

W takim trybie SCN będzie operować aż do rozpoczęcia roku szkolnego. Na jesień pracownicy szykują całe mnóstwo atrakcji, wśród nich – na pierwsze urodziny FILARÓW – Piknik Naukowy, który odbędzie się 24 września w Parku Zamkowym.

(r)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Gotowi do sezonu
Następny artykułSP nr 10 z ekopracownią


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj