Mural na SP nr 5 gotowy. Zdobi budynek szkoły, ciesząc oczy mieszkańców i nie tylko

0

Jedną ze ścian budynku Szkoły Podstawowej nr 5 ozdobił okazały mural. Dzieło zachwyca przechodniów, ale niesie też wiedzę o ciekawej postaci. Za sterami podniebnego okrętu siedzi David Gilly – XVIII-wieczny architekt, który żył i tworzył w naszym mieście.

Malowidło można zobaczyć na ścianie budynku SP nr 5 od strony ul. B. Chrobrego. Jego autorem jest szczeciński artysta Maciej KREDA Jurkiewicz. Mural o powierzchni 200 mkw. został wykonany specjalnymi farbami fotokatalitycznymi, które pochłaniają zanieczyszczenia z powietrza, m.in. spaliny samochodowe.

Pomysł został zgłoszony w ubiegłorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcom ten projekt przypadł do gustu – oddali na niego ponad 200 głosów. W piątek (5.08.) jeszcze do północy można wskazywać do realizacji kolejne inwestycje w ramach SBO 2023. Szczegóły tutaj.

(r)

fot. Bożena Kuszela

Komentarz:

Ten uroczy mural to kolejny element poprawy wizerunku tej części miasta. Gdyby tak jeszcze zadbać o jego otoczenie – to byłoby coś! Obecnie jest tam parking, chaszcze i, niestety, tu i tam śmieci. Szkoda tego miejsca na takie jego „zagospodarowanie”.

Bożena Kuszela

Poprzedni artykułSBO 2023 – masz czas do północy na wybór projektów
Następny artykułMa 39 lat, 5-letniego synka – i ostrą białaczkę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj