Błękitni Stargard. Pierwsza wygrana w nowym sezonie

0

To był dobry start. W meczu inaugurującym nowy sezon III ligi Błękitni Stargard pokonali na wyjeździe Gedanię Gdańk 5:2.

Gedania Gdańsk – Błękitni Stargard 2:5 (0:2)

Bramki: 65. min. Zyska, 90. min. Apostołowcz – 41. min. Prawucki, 43. min. Sawczak, 50. min. Ryk, 72. min. Stawski, 77. min. Ginter

Błękitni: Skuza – Sawczak, Liśkiewicz, Friska, Wawszczyk, Kwiatkowski, Stawski, Gabor, Prawucki, Ryk, Niedojad

Podopieczni Macieja Sayeda znakomicie rozpoczęli nowy sezon. W wyjazdowym meczu z Gedanią Gdańsk długo nie mogli strzelić bramki, ale jak już pierwsza padła, to rozwiązał się worek z kolejnymi golami. Błękitni jeszcze w końcówce pierwszej połowy zdołali dwukrotnie trafić do siatki rywala.

Wynik w 41. minucie otworzył Konrad Prawucki, a 2 minuty później na 2:0 podwyższył Jakub Sawczak. Po zmianie stron kolejny cios gospodarzom zadał Oskar Ryk. Kiedy wydawało się, że Gedania nie ma nic do powiedzenia w tym meczu, Konrada Skuzę pokonał Wojciech Zyska. Odpowiedź stargardzian była jednak natychmiastowa i zdwojona.  Na 4:1 bramkę zdobył Jakub Stawski, a na 5:1 – Sebastian Ginter. Gedania walczyła do końca i została wynagrodzona golem autorstwa Bartosza Apostołowicza w doliczonym czasie gry.

Tym sposobem podopieczni Macieja Saeyda na inaugurację sezonu III ligi zwyciężyli 5:2.

W najbliższy piątek zagrają u siebie z Bałtykiem Gdynia. Początek o godz.18.

Poprzedni artykuł29 lat posługi i tyle róż od parafian. Ksiądz Jan Dziduch (TCh) pożegnał się z parafią w Marianowie