49. ILF. Tu nie ma strefy VIP-ów, każdy z każdym może tu porozmawiać

0

Inaczej, niż zwykle, inauguracja 49. Ińskiego Lata Filmowego odbyła się nie w kinie Morena, ale w plenerze. To było dobre rozwiązanie na upalny dzień – zyskali organizatorzy i goście.

– Jak co roku, bez względu na historie, jakie się działy, witam Was – mówił podczas otwarcia festiwalu prezes Stowarzyszenia Ińskie Lato Filmowe Adam Bortnik. – Jesteśmy tu, żeby się pospotykać. Nie mamy strefy VIP-pów, każdy z każdym może tu porozmawiać. Czasami jedno zdanie może wiele znaczyć w naszym  życiu.

– Witam wszystkich, którzy kochają kino. Witam wszystkich, którzy kochają Ińsko – wtórował mu burmistrz Ińska Jacek Liwak. – Życzę tej refleksji i tej rozmowy. Udanego festiwalu! Żebyśmy się wszyscy dobrze bawili.

Adam Bortnik przypomniał o remoncie ińskiej O.MEGI, prosząc o wrzucanie datków do puszek i na https://zrzutka.pl/

– Już niedługo ten zdekapitalizowany obiekt zmieni wygląd – na zewnątrz i wewnątrz. Przekształcimy go w niezależną placówkę kultury – podkreślił prezes SILF.

Poinformował też o pracach nad filmem o ILF – na jubileusz 50-lecia festiwalu. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym projekcie i podzielić się swoimi wspomnieniami, proszone są o zgłoszenie się przez SMS do Beaty Hoffmann nr tel. 501 476 296. Nagrania będą przeprowadzane w świetlicy szkoły do 20 sierpnia br.

W czasie uroczystości kilkanaście osób uhonorowanych zostało tzw. Ambasadorkami ILF – za jego wspieranie i promowanie.

Jeszcze Przemek Lewandowski krótko przedstawił program festiwalu i w końcu – po poczęstunku – pokazany został czeski film pt. „Nagły wypadek” w reż. Jiriego Havelki.

Program 49. Ińskiego Lata Filmowego, który trwać będzie do 22 sierpnia br., obejmuje ok. 100 wydarzeń. Więcej na https://ilf.org.pl/49/.

Organizatorami 49. Ińskiego Lata Filmowego są Stowarzyszenie Ińskie Lato Filmowe oraz Gmina Ińsko. Mecenasami festiwalu są m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Powiat Stargardzki, Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych oraz Pomeranian Timber.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułWeź pożyczkę na swoją inwestycję
Następny artykułJaki będzie naukowy plac zabaw?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj