Park & Ride już jesienią

0

Wyraźnie do przodu posuwają się roboty przy budowie parkingu typu P&R. Równocześnie kompleksowo przebudowywana jest przylegająca do niego ul. Barnima. Już teraz widać, że inwestycja ułatwi przemieszczanie się kierowcom, rowerzystom, ale także pieszym. Będzie bezpieczniej i wygodniej.

Mocno zaawansowane są prace przy układaniu nawierzchni z kostki – zarówno na części dla samochodów osobowych, jak i autobusów. Swoje miejsce pod zadaszeniem znajdą też rowerzyści. Budynek socjalno-usługowy przyda się przede wszystkim kierowcom i pasażerom pokonującym duże trasy, ale także wszystkim chcącym się czegoś napić albo skorzystać z toalety. Położono już na nim elewację, a teraz w środku montowane są instalacje i płytki.

Nieodłącznym elementem całego projektu jest przebudowa ul. Barnima – również mocno zaawansowana. W efekcie do dyspozycji będzie dużo szersza niż wcześniej jezdnia, zupełnie nowa ścieżka rowerowa i chodnik, który jest właśnie budowany. Całość oświetlą montowane już energooszczędne latarnie. Trwają prace przy budowie muru oporowego u zbiegu ul. Barnima z ul. Bogusława IV.

Na P&R ma być 300 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Inwestycja pochłonie ponad 20 mln zł i potrwa do jesieni 2022 r.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBądźmy stolicą recyklingu, zbierzmy najwięcej elektrycznych śmieci
Następny artykułBłękitni Stargard. Nie mogą u siebie wygrać


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj