Bądźmy stolicą recyklingu, zbierzmy najwięcej elektrycznych śmieci

0

Bardzo wielu z nas ma w domu albo w piwnicy niepotrzebny sprzęt, który nie nadaje się już do użytku. Teraz może okazać się przydatny. Stargard bierze udział w rywalizacji o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. Zasady są bardzo proste. Aby zdobyć to wyróżnienie, trzeba zebrać największą ilość śmieci elektrycznych w przeliczeniu na mieszkańca.

Niepotrzebne elektroodpady wystarczy dostarczyć do jednego z dziesięciu czerwonych pojemników stojących w różnych punktach Stargardu. Tutaj można sprawdzić ich dokładną lokalizację. W ciągu najbliższych miesięcy w naszym mieście odbędą się także specjalnie organizowane zbiórki, które ułatwią pozbycie się sprzętu i jednocześnie zwiększą szansę na zwycięstwo. Jest też możliwość zamówienia odbioru elektrośmieci bezpośrednio z domu.

Wystarczy kliknąć tutaj albo zadzwonić pod numer 572 102 102 i zamówić transport. W czasie całej akcji, zbiórki będą prowadziły także stargardzkie podstawówki. Ich listę poznamy we wrześniu. Niepotrzebny sprzęt trafi więc także do szkół, które dzięki temu dostaną szansę na wygranie 50 tys. zł.

Zasady punktowania są następujące:

– lodówka lub zamrażarka – 30 pkt,

– pralka lub zmywarka – 15 pkt,

– telewizor lub monitor – 7 pkt,

– laptop lub komputer – 5 pkt,

– mały sprzęt AGD – 3 pkt,

– telefon, GPS, tablet – 5 pkt,

– tonery – 1 pkt za 2 szt.,

– baterie – 1 pkt za 100 szt.

Zbiórka elektroodpadów potrwa do 30 listopada br. Wyniki mamy poznać 15 lutego 2023 r.

W zmaganiach liczy się każdy kilogram sprzętu. Miasta biorące udział w akcji za 100 kilogramów elektrycznych śmieci dostaną drzewo. Program Polska Stolica Recyklingu jest organizowany przez Fundację Odzyskaj Środowisko.

(r)

grafika: polskastolicarecyklingu.pl

Poprzedni artykułNadodrzańskie województwa zacieśniają współpracę w sprawie ratowania Odry
Następny artykułPark & Ride już jesienią


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj