Zasłużeni dla kultury polskiej – Teresa Furman z Ińska i Ryszard Kalinowski z Dolic

0

– Mam zaszczyt i przyjemność przywitać na dzisiejszej sesji osoby szczególnie wyróżniające się na terenie naszego powiatu – tymi słowami Zdzisław Rygiel, przewodniczący Rady Powiatu Stargardzkiego, rozpoczął obrady dzisiejszej XLI sesji RPS. Powyższe odnosiło się do Teresy Furman i Ryszarda Kalinowskiego.

Otrzymali oni odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. W imieniu ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznaczenia wręczył im poseł Michał Jach.

Teresa Furman to mieszkanka Ińska, nauczycielka historii, wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Od lat dokumentuje historię Ińska, we współpracy z IPN organizuje wystawy i wydarzenia przybliżające dzieje mieszkańców. Jest ona również przewodniczącą Stowarzyszenia Miłośników Kolei Wąskotorowych Semafor, co – jak sama podkreśla – jest jej ogromną pasją i prawdziwym powodem do dumy.

Ryszard Kalinowski jest mieszkańcem Dolic. Miłośnik Ziemi Dolickiej, pasjonat przyrody. W 2007 roku założył zespół Złota Jesień, a w 2013 – zespół Kalina, które z powodzeniem reprezentują Ziemię Dolicką nie tylko na terenie Polski, ale i poza granicami naszego kraju.

(r), fot. – źródło: Starostwo Powiatowe w Stargardzie

Poprzedni artykułRocznica wybuchu II wojny światowej. Obchody w Stargardzie
Następny artykułPowstanie nowy chodnik na Paderewskiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj