1 listopada. Odcinki ulic Kościuszki i Przedwiośnie zamknięte dla samochodów

0

Koniec października i początek listopada to czas, w którym wielu stargardzian i gości odwiedza nasze nekropolie. Aby bezpiecznie i jak najwygodniej dostać się do grobów swoich bliskich, w poniedziałek i we wtorek (31.10. i 1.11.) w pobliżu największych cmentarzy zmieniona zostanie organizacja ruchu. Nowe zasady będą obowiązywać w te dni od godz. 8:00 do 18:00.

Większość kierowców pamięta coroczne zmiany, warto jednak upewnić się, którą trasę wybrać. Samochody osobowe nie wjadą w ul. T. Kościuszki od strony Kauflandu do skrzyżowania z ul. Spokojną. Zamknięty będzie także odcinek ul. Przedwiośnie wzdłuż starego cmentarza komunalnego. W tych dniach ulicami tymi pojadą tylko autobusy MPK, taksówki oraz samochody z zaopatrzeniem (na podstawie zezwolenia). Dodatkowo tymczasowy postój taxi pojawi się przy wjeździe na parking Kauflandu.

Zmiany będą obowiązywać 31.10. (poniedziałek) oraz 1.11. (wtorek) od 8:00 do 18:00.

Kierowcy, którzy chcą dojechać własnymi samochodami do nowego cmentarza, mogą wybrać trasę ul. Spokojną, a także od strony Golczewa.

Jak co roku w te dni warto wybrać komunikację miejską. Autobusy MPK będą kursowały częściej, aby zapewnić pasażerom komfortowy dojazd do nekropolii. Szczegółowo piszemy o tym tutaj. Dodatkowo w dniu Wszystkich Świętych (wtorek, 1.11.) przejazdy będą bezpłatne.

Trzeba pamiętać, że piesi nie przejdą pod przebudowywanym wiaduktem na ul. Bogusława IV. Bez problemu przejadą pod nim specjalnym autobusem P. Dodatkowa linia będzie kursować we wtorek (1.11.) co około 8 minut od przystanku „Staszica – LO” do ronda Żołnierzy Wyklętych.

(r)

mapa – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułGrzyboGranie. Music Festival 2022 za nami. „Sing, Sing” – koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. Były ciary
Następny artykułNa cmentarz najlepiej autobusem MPK


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj