Powstaje nowy chodnik przy Szczecińskiej

0

Rozpoczęła się inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców. Na odcinku od poczty do skrzyżowania ul. Szczecińskiej z ul. T. Kościuszki budowany jest nowy chodnik, jak i ścieżka rowerowa. Trwa również przebudowa zatok autobusowych. Miasto dokłada powiatowi połowę kosztów wszystkich robót.

Tym szerokim chodnikiem codziennie przemieszczało się bardzo wielu stargardzian. Jego stan pozostawiał wiele do życzenia, a nierówności były widoczne gołym okiem. Po remoncie będzie wygodniej i bezpieczniej. Na drodze dla pieszych kładziona jest kostka betonowa, a ścieżka rowerowa zostanie zrobiona z asfaltu.

Roboty są prowadzone na odcinku od wjazdu w os. Zachód, w pobliżu poczty, do skrzyżowania z ul. T. Kościuszki – niedaleko stacji paliw. Wyremontowane będą też trzy zatoki autobusowe: przy przychodni na osiedlu Zachód, przy krzyżówce z ul. H. Wieniawskiego oraz w pobliżu skrzyżowania z ul. S. Moniuszki.

Cała inwestycja ma kosztować 1 mln zł. Z budżetu miasta pójdzie na ten cel 500 tys. zł. Wykonawcą robót jest firma Budpak Paweł Szubert ze Stargardu. Nowy chodnik, ścieżka i zatoki powinny być gotowe najpóźniej w grudniu br.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMiał środki odurzające i kierował pod ich wpływem
Następny artykułRehabilitacja lecznicza dla pacjentów onkologicznych. Aby wrócić na rynek pracy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj