HydraSpecma powiększa się

0

W Stargardzkim Parku Przemysłowym od 2013 r. działa firma HydraSpecma. Szwedzkie przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji komponentów hydraulicznych i montażu takich systemów w maszynach i urządzeniach. W przyszłym roku jego siedziba powiększy się o centrum produkcyjno-magazynowe, które będzie miało prawie 16 tys. mkw. powierzchni.

– Decyzja firmy o rozbudowie potwierdza, że w Stargardzie działa się po prostu dobrze. HydraSpecma jest obecna w naszym mieście już od prawie dekady i wciąż dynamicznie się rozwija. Planowana inwestycja pozwoli rozszerzać działalność zakładu, ale także przyniesie kolejne miejsca zatrudnienia, a więc i większą konkurencyjność na rynku pracy – mówi prezydent Rafał Zając.

W skład nowej inwestycji wejdą dwie hale i przestronny biurowiec. Budowa przy ul. Przemysłowej powinna zakończyć się pod koniec 2023 r. Centrum powstaje tuż obok hali produkcyjnej i biurowca, które zostały otwarte w 2019 r. Nowe obiekty po raz kolejny wykona dla HydraSpecmy firma Atlas Ward Polska. Wszystkie budynki charakteryzuje wykorzystanie najnowocześniejszych technologii.

Kolejne hale w SPP to następne miejsca zatrudnienia dla stargardzian. HydraSpecma współpracuje ze światowymi producentami maszyn i urządzeń – m.in. Volvo Construction Equipment, Kongsberg Maritime, Cargotec Corporation i Siemens. Jej tradycje sięgają 1918 r. W Stargardzie pierwszy zakład w SPP powstał w 2013 r. Od tego czasu firma stale się rozwija, zwiększając liczbę pracowników i produkcję.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum 

Poprzedni artykułJarmark „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” ze świątecznymi atrakcjami
Następny artykułZmiana organizacji ruchu pieszych na stacji w Stargardzie – od 12 grudnia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj