Są pieniądze na wsparcie tych, którzy borykają się z trudnościami

0

Prawie 1,7 mln zł łącznie wyda miasto w 2023 r. i 2024 r. na działania związane z szeroko pojętą pomocą stargardzianom, którzy zmagają się z różnymi trudnościami. To m.in. wsparcie osób z niepełnosprawnościami, aktywizacja seniorów i mieszkalnictwo wspomagane. Do 15.12. (piątek) trwa konkurs ofert dla podmiotów, które chciałyby realizować u nas takie zadania.

Dotacje zostaną przeznaczone m.in. na prowadzenie klubu dla seniorów i walkę z wykluczeniem społecznym osób z różnymi niepełnosprawnościami. Pieniądze trafią też do organizacji, które wesprą lokatorów naszych mieszkań wspomaganych. Dzięki pomocy asystentów, stargardzianie o szczególnych potrzebach uczą się w nich samodzielności i mają szansę na rozwój. Miasto dofinansuje także działania na rzecz osób bezdomnych i uzależnionych oraz świadczenie usług opiekuńczych. Środki na wsparcie mieszkańców z zaburzeniami psychicznymi pochodzą również z budżetu Wojewody Zachodniopomorskiego.

Przyjmowanie ofert potrwa do 15.12. (piątek) do 16:00. Wzory dokumentów do pobrania są tutaj. Swoje propozycje można składać osobiście w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17, pokój 24) lub wysłać pocztą na adres UM. Wyniki konkursu znane będą jeszcze w tym roku.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułCSKF – „Matecznik”. Spotkanie z reżyserem Grzegorzem Mołdą
Następny artykułPiwnica TPS. Zagra Kaper Quartet


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj