Uczą się rozumieć drugiego człowieka

0

W SP nr 2 odbyły się Szkolne Dni Integracji. To okazja do dobrej zabawy i spotkania z przyjaciółmi placówki, a także wyróżnienia kolejnej osoby zaszczytnym tytułem Przyjaciela Integracji. W tym roku został nim prezydent Rafał Zając. Odznaczenie w jego imieniu odebrała Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta.

Wyróżnienie to przyznawane jest za poszanowanie godności dzieci z niepełnosprawnościami, zrozumienie ich specjalnych potrzeb edukacyjnych i okazywaną sympatię.

– To szczególne miejsce, w którym wszyscy – uczniowie, nauczyciele, rodzice – uczą się rozumieć drugiego człowieka. Integracja to przede wszystkim współpraca. Dzięki temu udaje się stworzyć dobre, wartościowe relacje, które zostają na długie lata. W „Dwójce” wszyscy czerpią ze swoich umiejętności i doświadczeń, wymieniając się tym, co najlepsze i ucząc tego, co najważniejsze – szacunku i zrozumienia dla innych ludzi – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 świętuje jubileusz 30-lecia. Podczas Dni Integracji był czas na podsumowanie dotychczasowych działań, a także śmiałe plany na przyszłość. W placówce na co dzień uczy się ponad 500 młodych ludzi – ponad 120 z nich to dzieci z niepełnosprawnościami. Uczniowie biorą udział w ciekawych programach i zajęciach dodatkowych. Dzięki współpracy z niemieckim Eberswalde w szkole powstały kompleksowo wyposażone pracownie tematyczne, jest winda i komfortowe boisko.

W SP nr 2 każde dziecko ma możliwość rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Misją szkoły jest nauczanie i wychowanie bez lęku, strachu i agresji oraz dążenie do jak najlepszego rozwoju kontaktów w relacji uczeń – nauczyciel – rodzic. Pedagodzy dbają o indywidualne podejście do dzieci o szczególnych potrzebach. Wspierają również rozwój dodatkowych zainteresowań i pasji młodych ludzi.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKto Mecenasem Kultury za 2022 rok?
Następny artykułZachodniopomorscy terytorialsi mistrzami WOT 2022


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj