Zmodernizowana Książnica wyposaża się w nowe sprzęty

0

W obu wyremontowanych budynkach przy ul. Mieszka I pojawiają się już pierwsze elementy nowego wyposażenia. Po zakończeniu modernizacji Książnica Stargardzka nie tylko udostępni swoje bogate zbiory, ale też  komfortową, przyjazną przestrzeń do ciekawych spotkań i różnych aktywności.

Wieczorami wyremontowane budynki KS przyciągają wzrok spacerowiczów efektowną iluminacją. To dopiero zapowiedź tego, co czeka odwiedzających w środku. Trwają intensywne prace przy wyposażaniu placówki, która zmienia swoje oblicze. Nie zabraknie najważniejszego – odpowiedniego miejsca dla książek i wszystkich publikacji do wypożyczenia albo skorzystania na miejscu. Oprócz tego w Książnicy będzie przestrzeń, którą wypełnią ludzie. Warsztaty twórcze, spotkania autorskie, zajęcia dla dzieci i seniorów – już teraz bibliotekarzom nie brakuje pomysłów na wzbogacenie działalności Książnicy Stargardzkiej.

Wyremontowaną Książnicę bez problemu odwiedzą osoby z niepełnosprawnościami. Specjalnie dla nich z obu budynków zniknęły bariery architektoniczne. Nowoczesne wyposażenie na pewno spodoba się wszystkim, nie tylko miłośnikom literatury. Już latem będziemy mogli w pełni skorzystać z oferty KS.

Na tę dużą inwestycję o wartości około 11 mln zł miasto pozyskało prawie 5 mln zł dofinansowania.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułAplikacja rowerowa „Pomorze Zachodnie” najlepsza w Polsce? Zagłosuj, żeby tak było
Następny artykułNieletni włamywacz – zatrzymany. Przedstawiono mu 6 zarzutów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj