Nieletni włamywacz – zatrzymany. Przedstawiono mu 6 zarzutów

0

Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 16-letniego mieszkańca Stargardu, który dokonał wielu włamań do obiektów handlowych. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Na początku lutego br. stargardzcy policjanci odnotowali kilka włamań do obiektów handlowych na terenie miasta. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą zarówno procesowo, jak i operacyjnie.

Policjanci sprawdzali każdą informację dotyczącą sprawcy tych zdarzeń. W efekcie przeprowadzonych czynności wskazali odpowiedzialnego za ten czyn 16-latka, który jest dobrze znany stargardzkiej policji. Kryminalni pojechali do wytypowanego miejsca, gdzie podejrzewali, że może przebywać nieletni będący w ich zainteresowaniu. Policjanci na miejscu zatrzymali 16-latka, który był także poszukiwany w związku z samowolnym oddaleniem się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Dzięki pracy operacyjnej, która pozwoliła zgromadzić niezbędny materiał dowodowy, funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przedstawili nieletniemu łącznie 6 zarzutów o popełnione przez niego czyny karalne.

– Młody włamywacz, po wykonaniu z nim czynności procesowych, trafił do Okręgowego Ośrodka Wychowawczego, a za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułZmodernizowana Książnica wyposaża się w nowe sprzęty
Następny artykułModernizacja Chełmońskiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj