Jakie ubezpieczenia na życie warto wykupić w Stargardzie?

0

Ubezpieczenie na życie ma na celu uchronić przed problemami finansowymi, które pojawiają się w następstwie nieszczęśliwych sytuacji. Warto jednak wiedzieć, że istnieją różne rodzaje takich polis. Niektórzy także zastanawiają się nad zakupem kilku ubezpieczeń. Dowiedz się, jaką polisę na życie warto wykupić w Stargardzie i gdzie to zrobić.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie może być wyzwaniem. Na rynku istnieje wiele rodzajów polis. Oto lista najpopularniejszych.

Ubezpieczenie na życie indywidualne

Umowa na indywidualne ubezpieczenie na życie jest zawierana bezpośrednio przez klienta. Dzięki temu ma on wpływ na zakres ochrony czy wysokość sumy gwarantowanej. W najbardziej podstawowym wariancie polisa działa jedynie w przypadku śmierci ubezpieczonego. Natomiast możliwe jest rozszerzenie jej także o utratę sprawności, zdiagnozowanie poważnego schorzenia czy nowotworu, doznanie uszczerbku na zdrowiu czy hospitalizację. Oferty polis wygodnie znajdziesz przez internet, korzystając z takich narzędzi jak kalkulator ubezpieczenia na życie. Dzięki temu bez wychodzenia z domu zadbasz o finansowe bezpieczeństwo swoje i bliskich.

Ubezpieczenie na życie grupowe

W Stargardzie wiele firm oferuje pracownikom możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego. To wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą zastanawiać się nad indywidualnym dopasowywaniem zakresu ochrony. Zwykle przy grupowym ubezpieczeniu na życiu są dostępne 2-3 warianty. Oferty różnią się między sobą listą ryzyk czy wysokością sumy gwarantowanej. Ogromną zaletą takich polis na życie jest niska składka oraz wygoda – opłata jest zazwyczaj potrącana bezpośrednio z wynagrodzenia.

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym

Korzystnym rozwiązaniem jest wybór ubezpieczenia z funduszem kapitałowym. Składka takiej polisy dzieli się na dwie części. Jedna jest odkładana na poczet sumy gwarantowanej na wypadek, gdyby zaistniało wydarzenie wliczone w zakres ochrony. Natomiast druga część stanowi kapitał inwestycyjny. Środki są lokowane na różne sposoby, a po upływie terminu określonego w umowie zostaną wypłacone ubezpieczonemu lub przejdą do części ochronnej. Dlatego taka polisa daje możliwość zapewnienia sobie funduszy na emeryturę, realizację swoich hobby albo powiększenie sumy gwarantowanej.

To tylko kilka z wielu popularnych rodzajów ubezpieczeń na życie. Wybierz taką ofertę, która zapewni Tobie i bliskim najlepszą ochronę.

Czy można mieć więcej niż jedno ubezpieczenie na życie?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy można mieć dwa ubezpieczenia na życie. Trudno się dziwić – w końcu rynek się ciągle zmienia, a niektórzy nie chcą zrywać umowy z TU, w którym są od lat. W zależności od preferencji możesz mieć dwa, trzy, a nawet więcej polis na życie. Dlatego, jeśli Twoje obecne ubezpieczenie na życie ma wąski zakres ochrony lub niską sumę gwarantowaną, zastanów się nad zakupem kolejnego. Warto zadbać o to, aby lista ryzyk była odpowiednio dopasowana do Twoich potrzeb. Dzięki temu, gdy wydarzy się nieszczęśliwa sytuacja lub kiedy zachorujesz, zostaną Ci wypłacone środki pozwalające na rekonwalescencję.

(artykuł sponsorowany)

Poprzedni artykułMAH poszukuje palm – będą ozdobą powstającej wystawy
Następny artykułPomoc dla uzależnionych pod nowym adresem  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj