Obwodnica północna – spotkanie z projektantem. Można zgłaszać uwagi

0

W najbliższy czwartek (23.03.) w Urzędzie Miejskim w Stargardzie odbędzie się spotkanie dotyczące budowy kolejnego fragmentu obwodnicy północnej. Każdy, kto jest zainteresowany tym tematem, może przyjść o 16:15 do sali 111 (UM przy ul. S. Czarnieckiego 17).

Już teraz warto zapoznać się z planami – są do pobrania tu: https://stargard.eu/aktualnosci/porozmawiamy-o-obwodnicy/

Na początku lutego zakończyła się budowa pierwszego odcinka obwodnicy – od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej. Więcej pisaliśmy o tym tutaj. Teraz trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kolejnego fragmentu tej ważnej drogi – w ciągu ul. Hanzeatyckiej, od ul. Stralsundzkiej do ul. H. Wieniawskiego.

Podczas czwartkowego (23.03.) spotkania z projektantem będzie można poznać szczegóły planowanej inwestycji, przedstawić swoje sugestie i uzyskać odpowiedzi na pytania. To odpowiedni moment na zgłaszanie uwag. Jest wystarczająco dużo czasu, żeby mogły zostać uwzględnione w ostatecznym projekcie.

W przyszłości cała obwodnica zacznie się na ul. Hanzeatyckiej. Pobiegnie od ronda w pobliżu dawnego Tesco, przetnie ul. H. Wieniawskiego, ul. Usługową, połączy się z wybudowanym odcinkiem na ul. E. Orzeszkowej i dalej do granic miasta. To pozwoli tysiącom aut dziennie omijać przejazd przez centrum.

Docelowo obwodnica włączona będzie do fragmentu przygotowywanego przez GDDKiA i łączącego drogi krajowe nr 20 i 10. Dzięki temu korzyści odczują zmotoryzowani i piesi mieszkańcy osiedli Zachód i Chopina, ale także Śródmieścia. Nową drogą pojadą m.in. ciężkie transporty ze Stargardzkiego Parku Przemysłowego i terenów po ZNTK.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Zwycięska „trójka” Mathewsa
Następny artykułWernisaż „…w kolorze zielonym. Między lasem a ogrodem”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj