SCK. Tomasz Rzeszutek – wystawa malarstwa

0

– Myślę, że w czasie tak mało życzliwym dla tego, co naturalne, moje olejne pejzaże mają istotną, nieprzemijającą wartość. I to starałem się przekazać na tej wystawiemówi jej autor.

Dyrektor Joanna Tomczak oraz kurator wystawy Piotr Kosmal serdecznie zapraszają na kolejny wernisaż w Galerii 108 Stargardzkiego Centrum Kultury. Tym razem swoje prace zaprezentuje tam szczecinianin Tomasz Rzeszutek.

Rozpadające się gospodarstwo rolne na ulicy Łącznej, które Tomasz Rzeszutek malował 30 lat temu, już nie istnieje – na jego miejscu zbudowano osiedle mieszkaniowe. Podobnie stało się z innymi dzikimi miejscami, które malował. Leśne, polne uroczyska zostały przemienione w blokowiska, wysypiska śmieci, plastikowe miejsca „wypoczynku” z przystrzyżonymi trawnikami. Malując pejzaż w naturze, starał się zatrzymać na płótnie resztki dzikości jeszcze nie ucywilizowanej przez człowieka. W pejzażach, które artysta prezentuje, częstym motywem są stare drzewa. Wierzy bowiem, że drzewa są tak samo żywymi istotami jak ludzie i zwierzęta, tylko że nie mogą uciekać, kiedy pojawia się człowiek z piłą.

– Jestem jeszcze z tego pokolenia, które wierzy, że wrażeń i uczuć związanych ze sztuką wykonywaną ręcznie nie zastąpi się wirtualną papką z telefonów i sztuczną inteligencją. Myślę, że w czasie tak mało życzliwym dla tego, co naturalne, moje olejne pejzaże mają istotną, nieprzemijającą wartość. I to starałem się przekazać na tej wystawiemówi Tomasz Rzeszutek.

Otwarcie jego wystawy malarstwa odbędzie się 17 kwietnia br. (poniedziałek) o godz. 18 w Galerii 108 SCK.

Tomasz Rzeszutek, szczecinianin, urodzony w 1957 roku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Rysownik i malarz. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej, Związku Polskich Artystów Karykatury. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i około 20 wystawach indywidualnych. Oprócz pejzażu, zajmuje się malarstwem figuratywnym, rodzajowym, asamblażem. Od wielu lat maluje cykl obrazów „Mój Jezus”.

(r)

Poprzedni artykułKradli kostkę brukową, wpadli na gorącym uczynku
Następny artykułKlasztorna. Następny milion na kontynuację remontu murów obronnych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj