Remont ińskiego kina z dotacją. Uczestnicy ILF-u odetchną

0

Kino Morena, które znajduje się w Ińskim Centrum Kultury, dzięki środkom z budżetu województwa zyska nowe oblicze. Miejsce to stanowi centralny punkt corocznego festiwalu Ińskie Lato Filmowe – jednej z najstarszych cyklicznych imprez filmowych w Polsce, która od lat jest wizytówką Pomorza Zachodniego.

– To w tym miejscu co roku odbywa się wielkie filmowe święto, które pozwala połączyć wypoczynek i turystykę z atrakcjami kulturalnymi. Ma wiernych fanów zarówno wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego, jak i gości, którzy planują u nas wyjątkową, filmową podróż. Festiwal Ińskie Lato Filmowe stał się znaną regionalną marką i z dumą go wspieramy – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W kinowej sali znajduje się 160 miejsc. W czasie trwania festiwalu, przy wysokich temperaturach na zewnątrz, bardzo trudno organizować w kinie seanse filmowe, mając wadliwą klimatyzację. To się zmieni.

Przyznane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego wsparcie finansowe, w wysokości 100 tys. zł, pozwoli na: przeprowadzenie remontu kina Morena, w tym kompleksowy montaż instalacji klimatyzacji w sali kinowej, przebudowę dachu nad holem kina oraz prace kanalizacyjne.

– Nasz budżet nie jest w stanie sprostać finansowo temu przedsięwzięciu, aby móc z dumą obchodzić jubileusz 50. edycji festiwalu Ińskie Lato Filmowe. Przyznana pomoc finansowa Gminie Ińsko umożliwi kontynuację zamierzeń artystycznych, zgodnych z założonym planeminformuje burmistrz Ińska Jacek Liwak.

Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu 2023 r.

(r) – źródło: Biuro Prasowe UMWZ

fot. Małgorzata Bortnik

Poprzedni artykułZazielenili teren przy Książnicy Stargardzkiej
Następny artykułRyszard Klimczewski nowym dyrektorem Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj