PGE Spójnia Stargard. Skomplikowali sobie sytuację

0

Podopieczni Sebastiana Machowskiego przegrali drugie wyjazdowe spotkanie z Legią Warszawa i aby marzyć o dalszej grze w fazie play-off, muszą teraz zwyciężyć u siebie.

Legia Warszawa – PGE Spójnia Stargard 91:78 (23:18, 22:22, 26:17, 20:21)

Legia: Vinales 24, Leslie 19, Holman 14, Groselle 12, Kulka 8, Berzins 6, Garrett 4, Kamiński 2, Wyka 2, Koszarek 0, Kołakowski 0, Didier-Urbaniak 0

PGE: Gruszecki 18, Kikowski 12, Fortson 11, Benson 11, Clarke 10, Grudziński 5, Brenk 4, Mathews 4, Penava 2, Śnieg 1

Ponownie w spotkanie lepiej weszła Spójnia, która po dwóch minutach prowadziła pięcioma punktami. Legia szybko jednak zniwelowała te straty i po kolejnych dwóch minutach to ona miała oczko więcej. Przez pozostałą część pierwszej kwarty, do minuty przed jej końcem, prowadzenie zmieniało się sześciokrotnie, przy czym sam finisz należał do gospodarzy, którzy dwiema „trójkami” i osobistym wypracowali korzystną dla siebie różnicę pięciu punktów.

Druga odsłona zaczęła się fatalnie dla stargardzian, bowiem przez ponad dwie minuty nie zanotowali żadnego celnego rzutu. Stołeczni w tym czasie dołożyli do swojego konta siedem oczek. Spójnia zaczęła gonić wynik, ale kiedy w końcówce zbliżyła się na trzy punkty, celny rzut z wyskoku zaliczył zawodnik Legi i na długą przerwę drużyny schodziły przy rezultacie 45:40 dla miejscowych.

Pierwsza połowa trzeciej kwarty minęła pod znakiem bezwzględnej dominacji stołecznych. Zdobyli oni w tym czasie szesnaście oczek, podczas gdy Spójnia – sześć.

Wypracowanej, dwucyfrowej przewagi, Legia pilnowała już do samego końca meczu. W pewnych momentach różnica sięgała nawet blisko dwudziestu punktów, ale ostatecznie stanęło na trzynastu.

Po dwóch spotkaniach w ćwierćfinale fazy play-off Legia prowadzi 2:0, a Spójnia, aby marzyć o dalszej grze na tym etapie rozgrywek, musi wygrać u siebie. Walka toczy się do trzech zwycięstw.

Pierwszy i oby nie ostatni mecz w hali OSiR podopieczni Sebastiana Machowskiego rozegrają już jutro. Początek o godz.18.