SBO 2024 – ostatni dzwonek na zgłoszenie pomysłów

0

Jeszcze przez cały poniedziałek (22.05.) można zgłaszać swoje projekty do najnowszej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Już po raz 10. mieszkańcy sami zdecydują, co zostanie zrobione w ich najbliższej okolicy. Do wydania jest łącznie 2,1 mln zł.

Pomysły można zgłaszać przez internet – na www.stargard.budzet-obywatelski.org albo na wydrukowanych i wypełnionych kartach z załącznika: https://stargard.eu/aktualnosci/sbo-2024-pomysly-do-polnocy/.

Warto pamiętać, że formularze internetowe będą przyjmowane aż do 23:59. Do każdego projektu trzeba też dołączyć listę z podpisami stargardzian popierających zgłoszenie. Wzór listy również można pobrać tu:  https://stargard.eu/aktualnosci/sbo-2024-pomysly-do-polnocy/.

Formularz zgłoszeniowy jest bardzo prosty. Należy wskazać w nim nazwę i lokalizację projektu, a także szacowane koszty inwestycji. Propozycje są przyjmowane niezależnie od obszaru, w którym mieszka zgłaszający – każdy może wskazać projekt do realizacji w dowolnym miejscu. Do zgłoszenia można dodać materiały pomocnicze – np. zdjęcia, wizualizacje, mapy.

Głosowanie na zaakceptowane projekty rozpocznie się 26.06. (poniedziałek) i potrwa do 17.07. (poniedziałek). Wyniki SBO 2024 poznamy do końca września.

Swój pomysł do realizacji mogą zgłaszać stargardzianie w każdym wieku. Osoby niepełnoletnie muszą jednak dostarczyć zgodę podpisaną przez rodzica lub opiekuna. Wzór jest do pobrania na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org albo – w wersji papierowej – w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17).

Do tej pory w Stargardzie odbyło się 9 edycji SBO. W tym czasie mieszkańcy wskazali do realizacji w sumie aż 99 projektów, oddając na nie łącznie ponad 100 tys. głosów. Wszystkie zwycięskie propozycje kosztowały przeszło 16,2 mln zł. Już za kilka miesięcy okaże się, na jakie projekty wydamy następne 2,1 mln zł.

(r)

Poprzedni artykułPosprzątali po awarii
Następny artykułPomoc dla opiekunów potrzebujących wytchnienia


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj