W Kluczewie drogi coraz lepsze

0

Kontynuowane są intensywne prace przy przebudowie ul. J. Lelewela i ul. Lotników. To jedna z największych inwestycji drogowych w tym roku. Gotowa jest już ul. Kosmonautów, która w ramach tego projektu również przeszła metamorfozę. To przede wszystkim większe bezpieczeństwo, ale też komfort dla mieszkańców tej dzielnicy Stargardu.

Na ul. Lotników i fragmencie ul. J. Lelewela wykonano już roboty brukarskie na ciągu pieszo-rowerowym. Ułożono także warstwy bitumiczne na części jezdni. Teraz najwięcej dzieje się na ul. J. Lelewela, gdzie trwa frezowanie drugiego pasa drogi. Gotowa jest również sieć kanalizacji deszczowej. W trakcie robót usuwane są też kolizje z siecią energetyczną i teletechniczną.

W sobotę (29.07.) zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Lotników i ul. J. Lelewela. Wykonawca planuje układanie tam warstwy ścieralnej na jezdni. Utrudnienia potrwają kilka godzin – ruch zostanie przywrócony tego samego dnia wieczorem.

Prace idą w dobrym tempie, zgodnie z planem. Jeśli nic się nie zmieni, z wyremontowanych jezdni i chodników skorzystamy już na początku przyszłego roku. W sumie zmodernizujemy tam 1,8 km dróg. Będzie bezpieczniej, pojawi się dodatkowa zieleń, odpowiednie oświetlenie i wyniesione przejścia dla pieszych.

Na inwestycję w Kluczewie miasto pozyskało prawie 20 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład. Całość będzie kosztować prawie 21 mln zł.

(r), fot. – UM w Stargardzie 

Poprzedni artykułUruchomienie syren alarmowych – 1 sierpnia godz. 17:00
Następny artykułZamieszanie wokół smrodu w centrum miasta


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj