Zlikwidujemy więcej azbestu w mieście

0

Stargard ma szanse zdobyć dodatkowe dofinansowanie, które pozwoli kolejnym mieszkańcom pozbyć się ze swoich nieruchomości wyrobów zawierających azbest. Ruszyła druga tura zgłoszeń. Na wnioski czekamy do 18.08. (piątek). Warto się pospieszyć – w przypadku dużego zainteresowania, decydować będzie kolejność złożenia kompletnych deklaracji.

Dokumenty trzeba dostarczyć do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Tam również jest dostępna deklaracja do wypełnienia w formie papierowej. Inna opcja to pobranie jej z załączników tutaj. Wnioski będą realizowane pod warunkiem pozyskania przez miasto dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

O dołączenie do programu mogą się starać osoby fizyczne, które są właścicielami budynków, ale również m.in. zarządcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz fundacje.

Należy pamiętać, że już po demontażu azbestu wnioskodawcy muszą we własnym zakresie i na własny koszt zabezpieczyć swoje obiekty i zamontować nowe pokrycie dachowe.

W razie dodatkowych pytań można zadzwonić pod nr tel. 91 578 38 44. Szczegółowe informacje są również tu (załącznik Azbest 2023 – ogłoszenie): https://stargard.eu/aktualnosci/zlikwidujemy-wiecej-azbestu/

(r)

fot. bazaasbestowa.gov.pl

Poprzedni artykułMAH. Projekt X: Pomiędzy historią a współczesnością
Następny artykułChełmońskiego z coraz dłuższą nową ulicą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj