MAH. Projekt X: Pomiędzy historią a współczesnością

0

Jeśli ktoś, chodząc po Stargardzie, byłby ciekaw, jak kiedyś wyglądało miejsce, w którym się akurat znajduje, to odpowiedź przyjdzie z facebookowego profilu Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Obserwujący ten profil mieszkańcy, od pewnego czasu mogą uczestniczyć w wirtualnej podróży po stargardzkich ulicach. Nie jest to jednak zwykły spacer. W „Projekcie X: Pomiędzy historią a współczesnością” oglądamy doskonale znane miejsca z perspektywy stargardzian sprzed 100, a nawet więcej lat.

Każdy kadr to teraźniejszość i przeszłość Stargardu na jednym ujęciu. O ile dzięki relacjom i fotografiom pionierów dobrze kojarzymy zniszczenia po II wojnie światowej, to przedwojenne miasto wciąż kryje w sobie wiele tajemnic.

Spacerując po dobrze znanych ulicach, idąc do szkoły lub pracy, mijamy miejsca, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu wyglądały zupełnie inaczej. W najnowszym projekcie muzealnicy z MAH przybliżają urokliwe zakątki Stargardu i odpowiadają na jedno z najczęściej zadawanych pytań: „Gdzie to jest/było?”. Podróżując wraz z nimi po mieście, można nie tylko znaleźć odpowiedzi, ale też podzielić się swoimi wspomnieniami.

Dotychczasowe zdjęcia opublikowane w ramach Projektu X można znaleźć poniżej oraz – wraz z opisami – na facebookowym profilu MAH. Warto go obserwować nie tylko z tego powodu. Ciekawostki historyczne, zaproszenia na spotkania i warsztaty, kolejne projekty oraz propozycje dla najmłodszych – jest tam wiele tematów dla mieszkańców naszego miasta i wszystkich, którzy interesują się dziejami Stargardu.

(r)

fot. FB/MAH

Poprzedni artykułBudowa S11 Koszalin – Bobolice na ostatniej prostej
Następny artykułZlikwidujemy więcej azbestu w mieście


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj