Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy w Stargardzie? Przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję!

0

Wybór odpowiedniego kredytu gotówkowego ma znaczenie. Jego spłata zajmie pożyczkobiorcy nawet 12 lat! Dlatego zanim podpiszesz umowę z bankiem, zastanów się nad wieloma aspektami. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy w Stargardzie, aby potem nie żałować podjętej decyzji. Poznaj nasze wskazówki.

Kredyt gotówkowy czy celowy – czym się różnią te pożyczki?

Wiele osób przed wizytą w banku zastanawia się, jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze – kredyt gotówkowy czy pożyczka celowa. Środki uzyskane w ramach tego pierwszego instrumentu finansowego można przeznaczyć na dowolne cele. To korzystne rozwiązanie dla tych, którzy w ramach kredytu planują np. zakup samochodu, remont mieszkania, wymianę wyposażenia w domu czy podreperowanie rodzinnego budżetu. Ponadto bank w takiej sytuacji nie nabywa praw własności do nabytych dóbr. Ty nie musisz się natomiast nikomu tłumaczyć, na jaki cel masz ochotę przeznaczyć uzyskane środki.

Pożyczka celowa natomiast może być wydana tylko na konkretny produkt – dom, samochód czy inne dobra wskazane w umowie. Ten rodzaj kredytu charakteryzuje się niższym kosztem, ale często bank w ramach zabezpieczenia spłaty umowy jest właścicielem lub współwłaścicielem nabytych dóbr.

Ranking kredytów gotówkowych 2023 – gdzie go znaleźć i czy warto z niego skorzystać?

Zastanawiasz się, w jaki sposób znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy? Najłatwiej zrobisz to, przeprowadzając porównanie ofert od co najmniej kilka banków. Możesz przy tym skorzystać z porównywarki finansowej lub przeanalizować gotowy ranking kredytu gotówkowego (https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/). Dlaczego warto zdecydować się na przegląd takiego zestawienia? Oto kilka korzyści, jakie możesz uzyskać, korzystając z tego rozwiązania.

Oszczędność czasu

Samodzielne poszukiwanie ofert może być czasochłonnym i męczącym przedsięwzięciem. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowych rankingów. Dzięki temu nie musisz poświęcać swojego czasu na kompletowanie danych i kontaktowanie się z bankami. Wszystkie oferty są aktualizowane i odzwierciedlają obecną sytuację rynkową.

Oszczędność pieniędzy

Czy wiesz, że dzięki porównaniu ofert kredytowych od co najmniej kilku banków znacznie łatwiej wybierzesz najkorzystniejszą propozycję dla siebie? To dlatego, że kredyty w zależności od instytucji różnią się wysokością oprocentowania, prowizji czy dodatkowymi produktami. Zatem warto przejrzeć zestawienie z aktualnymi ofertami.

Ranking propozycji kredytów gotówkowych jest czytelny i pozwala na łatwiejszy wybór idealnej pożyczki. Jeśli chcesz uzyskać bardziej spersonalizowane zestawienie, skorzystaj z porównywarki finansowej.

Kredyt gotówkowy – co decyduje o jego koszcie?

Zastanawiasz się, jakie elementy wpływają na wysokość kosztu kredytu gotówkowego? Oto lista aspektów, które decydują o tym, ile zapłacisz za pożyczkę.

  1. Wartość pożyczki

Co do zasady – im większa kwota zobowiązania, tym wyższy będzie koszt pożyczki. Dlatego warto dokładnie oszacować, ile środków jest tak naprawdę potrzebnych. Zaciągnięcie zbyt niskiego kredytu nie pozwoli na zrealizowanie wszystkich planów. Natomiast wzięcie kwoty większej niż jest potrzebna przyczyni się do wyższych kosztów pożyczki.

  1. Oprocentowanie i prowizje

Banki zarabiają na pożyczaniu pieniędzy. Zatem do naturalnych elementów każdego kredytu należą oprocentowanie i prowizje. Czasami jednak instytucje rezygnują z tych ostatnich w celu pozyskania większej liczby klientów. Podlicz zatem, ile będzie trzeba oddać bankowi i czy zaciągnięcie zobowiązania jest dla Ciebie odpowiednie. W niektórych sytuacjach finansowanie nowego wyposażenia w ten sposób do domu może się nie opłacać.

  1. Koszty okołokredytowe

W zależności od tego, na co przeznaczysz uzyskane środki, musisz liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Czym są koszty okołokredytowe? To wszelkie opłaty urzędowe czy notarialne, jakie należy uiścić np. przy zakupie samochodu, działki czy nieruchomości. Dlatego, jeśli w ramach uzyskanej pożyczki zamierzasz nabyć wspomniane dobra, warto oszacować wysokość tych dodatkowych kosztów. Dzięki temu unikniesz przykrej sytuacji u notariusza czy w urzędzie skarbowym.

  1. Długość okresu kredytowego

To, na jak długo zamierzasz zaciągnąć pożyczkę, również wpływa na wysokość kosztów. W zależności od Twoich preferencji okres kredytowania może wynosić nawet do 12 lat. Co do zasady – im na więcej rat rozłożona jest spłata rat, tym wyższy będzie całkowity koszt pożyczki. Dlatego warto przeprowadzić kilka symulacji, tak aby zoptymalizować wartość miesięcznych opłat, a przy tym zaoszczędzić na odsetkach.

  1. Dobranie dodatkowych produktów bankowych

Wiele banków oferuje ubezpieczenie nawet do zwykłych kredytów gotówkowych. Warto rozważyć tę usługę, gdyż umożliwia ona obniżenie wysokości oprocentowania. W rezultacie raty będą niższe, a Ty zyskasz dodatkowe zabezpieczenie na wypadek utraty zatrudnienia czy zdolności do wykonywania pracy.

Te elementy mają duży wpływ na to, ile finalnie zapłacisz za pożyczkę gotówkową.

(artykuł sponsorowany)

Poprzedni artykułWygodniej po Warszawskiej
Następny artykułPralnia w żłobku jak nowa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj