Wygodniej po Warszawskiej

0

Już za kilka tygodni piesi zyskają kolejny wygodny i bezpieczny chodnik. Zarząd Dróg Wojewódzkich inwestuje przy ul. Warszawskiej. Trwają tam intensywne prace przy wymianie nawierzchni chodnika na odcinku od zjazdu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej do wiaduktu kolejowego.

Inwestycja powinna zakończyć się we wrześniu. Na chodniku wzdłuż ul. Warszawskiej wymieniana jest stara, wysłużona nawierzchnia, którą zastępuje nowa betonowa kostka. Wykonawcą robót jest lokalna firma – Budpak Paweł Szubert.

Inwestycja, z której już niedługo będą korzystać stargardzianie, jest możliwa dzięki dobrej współpracy miasta z ZDW.

Warto wiedzieć, że ulice na terenie Stargardu mają różnych zarządców. Tytułowa ul. Warszawska, ale też np. ul. W. Broniewskiego i ul. S. Staszica podlegają ZDW. Z kolei m.in. ul. Bydgoska i ul. Gdyńska to drogi krajowe. Ul. M. Konopnickiej, ul. H. Sienkiewicza i ul. S. Żeromskiego to przykłady ulic zarządzanych przez powiat stargardzki.

Miasto wielokrotnie inwestowało w drogi, którymi bezpośrednio nie zarządza. Tak było np. w przypadku remontu ul. W. Andersa i ul. W. Sikorskiego. W ramach dobrej współpracy Stargardu z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego i ZDW powstał też ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. S. Staszica.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykuł50. Ińskie Lato Filmowe – wyjątkowi goście, wyjątkowa oprawa, wyjątkowe atrakcje
Następny artykułJak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy w Stargardzie? Przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj