„Stargardzianka” w parku Popiela

0

Od ubiegłego roku, latem w parku Chrobrego można napić się wody ze stylowego kranu. Teraz kolejne źródełko pojawiło się w parku Popiela. Leci z niego czysta woda nadająca się do bezpośredniego spożycia – dokładnie taka sama, jaką mamy w domach.

Zwłaszcza w upalne dni kran w parku Chrobrego cieszy się popularnością wśród stargardzian. Korzystają z niego także zwierzęta. Łatwo znaleźć to źródełko – jest dokładnie naprzeciwko Baszty Morze Czerwone, za sceną Teatru Letniego. Kolejny kran z pewnością przyda się spacerowiczom. Wody Miejskie zamontowały go przy alejce w pobliżu zejścia od strony skrzyżowania ul. Bolesława Krzywoustego z ul. Popiela.

Woda płynąca z obu źródełek to nasza „stargardzianka” – czysta i bogata w minerały. Można ją pić, bez konieczności jej przegotowania albo filtrowania. Zawartością cennych składników dorównuje popularnym wodom butelkowanym, a przy tym jest dużo tańsza.

„Stargardzianka” to też ekologiczny wybór. Warto podczas kolejnego spaceru po miejskich parkach zabrać ze sobą wielorazową butelkę i korzystać z darmowej wody do woli.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSP nr 1. Remont dachu
Następny artykułZłote Rybki 50. Ińskiego Lata Filmowego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj