PO przedstawia kandydatów do Sejmu z naszego rejonu. „To najważniejsze wybory od 1989 r.”

0

Platforma Obywatelska zaprezentowała dzisiaj swoich kandydatów do Sejmu w okręgu 41 i do Senatu – przede wszystkim osoby związane ze Stargardem i z powiatem stargardzkim. Stało się to na konferencji prasowej w parku Piastowskim. Ubiegających się o mandat poselski przedstawił Olgierd Geblewicz, przewodniczący zachodniopomorskiej PO. 

– Stargard to dla nas bardzo ważne miasto – podkreślił szef Platformy w regionie. – Jego mieszkańcy na ogół obdarzali nas dużym zaufaniem.

Olgierd Geblewicz zaznaczył, że w nadchodzących wyborach będziemy decydować, jakiej Polski chcemy: przyjaznej i demokratycznej – czy PiS-owskiej.

– Głęboko wierzę, że głosujący przy urnach wybiorą rozsądnie – mówił przewodniczący. – My wystawiamy najsilniejszą drużynę, jaką mamy.

Kandydatami do Sejmu z naszego rejonu są Anna Nowak i Michał Bodek.

Anna Nowak – pielęgniarka i przedsiębiorczyni, właścicielka sieci przychodni Help-Med; przez wiele lat mieszkanka Stargardu; prekursorka rozwoju hospicjum domowego; aktywnie wspiera działalność NGO. Członkini PO. Pełnomocniczka akcji zbierania podpisów za in vitro. Dlaczego kandyduje? „Stargard jest miastem, które świetnie się rozwija, ale potrzebuje swoich przedstawicieli w Sejmie – otwartych na wszystkie środowiska, energicznych i odważnie walczących o interesy lokalnego samorządu”.

Michał Bodek – przedsiębiorca i rolnik; radny Gminy Marianowo; członek Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dalewo i Gogolewo, które prowadzi  Niepubliczną Szkołę Podstawową w Gogolewie; przewodniczący Lokalnego Partnerstwa ds. Wody Powiatu Stargardzkiego; sponsoruje sport w gminie; członek PO. Dlaczego kandyduje? „W Sejmie chcę rozmawiać o kluczowych dla Polski sprawach: przyjaznym środowisku, problemach wsi, biznesie”.

Obecna na spotkaniu posłanka Magdalena Filiks, kandydatka do Sejmu kolejnej kadencji, podkreśliła: – Trzeba zdać sobie sprawę, że to najważniejsze wybory od 1989 r. Wybieramy między standardami europejskimi a Białorusią. To wybory o wszystko! PiS ma przeciwko nam miliardy, my musimy polegać na sobie.

– Chcę namówić stargardzianki i stargardzian, aby już składali podpisy na listach poparcia naszych kandydatów. Bój będzie trudny – powiedział Olgierd Geblewicz.

Marek Stankiewicz, przewodniczący stargardzkiej PO, informował: – 5 tys. podpisów już mamy. Będą kolejne. Zbieramy też chętnych do kontroli wyborów.

Bożena Kuszela

fot.: Bożena Kuszela, FB PO Stargard

Poprzedni artykułStarówka z nowymi latarniami
Następny artykułUkradł pasztecika za złotówkę, okazało się, że jest poszukiwany


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj