Starówka z nowymi latarniami

0

Na tę inwestycję z niecierpliwością czekali mieszkańcy Starego Miasta. Jeszcze w tym roku na kilku ulicach rozbłysną 54 nowe latarnie. Oświetlenie zostanie wymienione wzdłuż ulic: W. Łokietka, Mieszka I, Pocztowej, Płatnerzy i Złotników. Prace już ruszyły. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wszystko powinno się zakończyć pod koniec tego roku.

Do tej pory były tam stare, mocno wysłużone lampy, a prąd doprowadzała linia napowietrzna. Po zakończeniu prac będzie bezpieczniej i ładniej. Oczywiście nowe latarnie będą miały ledowe, energooszczędne oprawy.

W ramach inwestycji na ul. W. Łokietka i Mieszka I doświetlone zostaną także przejścia dla pieszych. Dodatkowo na ul. Mieszka I pojawi się nowy chodnik z płyt i kostki kamiennej.

Prace o wartości ponad 1,2 mln zł wykona firma ze Stargardu – P.U. Elektroart Artur Skiba.

Inwestycja zdecydowanie poprawi nie tylko bezpieczeństwo, ale też estetykę Starego Miasta.

– Kolejne ulice i miejsca na starówce sukcesywnie zmieniają swoje oblicze. Nowe chodniki i oświetlenie są na ul. Bolesława Krzywoustego i ul. Grodzkiej oraz – częściowo – na ul. Bolesława Chrobrego. Wyremontowana kolegiata wraz z Rynkiem Staromiejskim zachwycają mieszkańców i turystów, a kompleksowo zmodernizowana Książnica Stargardzka już niedługo zaprosi w swoje progi czytelników i nie tylko. Po zakończeniu inwestycji w oświetlenie wszędzie tam dojdziemy komfortowo – niezależnie od pogody i pory dnia – informuje magistrat.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułZgromadzić i wykorzystać każdą kroplę
Następny artykułPO przedstawia kandydatów do Sejmu z naszego rejonu. „To najważniejsze wybory od 1989 r.”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj