Zgromadzić i wykorzystać każdą kroplę

0

6 tys. zł – tyle maksymalnie można dostać na gromadzenie deszczówki w ramach ogólnopolskiego programu Moja Woda. Wnioski od stargardzian przyjmowane są w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dofinansowanie powinno zostać przeznaczone na inwestycje, które pozwolą zatrzymać deszczówkę w obrębie konkretnej nieruchomości.

Szczegółowe informacje i wzory dokumentów do pobrania są tutaj. O pieniądze mogą się starać właściciele lub współwłaściciele nieruchomości z domem jednorodzinnym. Nabór wniosków trwa do wyczerpania wszystkich środków, ale nie później niż do końca czerwca 2024 r., dlatego warto jak najszybciej zgłosić się do programu. W województwie zachodniopomorskim na ten cel jest 3,4 mln zł.

W ramach programu beneficjenci mogą np. kupić i zamontować instalację do zbierania wód opadowych, gromadzenia deszczówki w zbiornikach i tzw. „oczkach wodnych”, retencjonowania w gruncie i na dachach oraz wykorzystywania zebranej wody z pomocą pomp, przewodów, filtrów, zraszaczy i innych urządzeń. To już III edycja programu Moja Woda. Więcej można przeczytać tutaj.

(r)

grafika: gov.pl

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Flota zatopiona
Następny artykułStarówka z nowymi latarniami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj