Błękitni Stargard. Flota zatopiona

0

Po wygranej u siebie z Unią Solec Kujawski, tym razem podopieczni Piotra Rasta pokonali na wyjeździe Flotę Świnoujście.

Flota Świnoujście – Błękitni Stargard 0:3 (0:1)

Bramki: 26. min. Prawucki, 33. min. Zdunek, 72. min. Marczak

Skład Błękitnych: Reszka – Liśkiewicz, Kamiński, Wawszczyk, Ignasiak (84. min. Kiciński), Nowicki (75. min. Jakubowski), Koczorowski (84. min. Kapela), Zdunek (68. min. Sawczak), Kwiatkowski, Prawucki (68. min. Marczak), Niedojad

Flota Świnoujście była kolejnym – po Elanie Toruń – beniaminkiem, z którym Błękitnym przyszło się zmierzyć w rozpoczętym niedawno nowym sezonie III ligi. Stargardzianie przystępowali do tego meczu po wygranej u siebie z Unią Solec Kujawski, natomiast Flota zanotowała ostatnio remis 0:0 ze Stolem Gniewino.

Zdecydowanie lepiej w sobotnie spotkanie weszli podopieczni Piotra Rasta, którzy otworzyli wynik meczu w 26. minucie. Bramkarza miejscowych pokonał Konrad Prawucki. Po kolejnych 7 minutach było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się, wchodzący ostatnio jako zmiennik, Bartłomiej Zdunek.

Korzystną dla siebie zaliczkę Błękitni utrzymali do końca pierwszej połowy, a w drugiej odsłonie postawili kropkę nad „i”, zdobywając trzeciego gola. Tym razem do siatki trafił Michał Marczak, który na murawie pojawił się 4 minuty wcześniej.

Tym sposobem, po trzech kolejkach, stargardzianie mają sześć punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli.

Rozgrywki III ligi nieco przyśpieszają, bo czwarta seria spotkań już w najbliższą środę. Błękitni podejmą Unię Swarzędz. Początek o godz.17.

Poprzedni artykułChodził, chodził i wychodził – pieniądze na muzykoterapię dla małych pacjentów