Powojnik botaniczny i winobluszcz pięciolistkowy na pierwszym zielonym przystanku w Stargardzie

0

Na przystanku „Czarnieckiego-kościół” pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji zamontowali nową wiatę przystankową. To pierwsza konstrukcja tego typu w naszym mieście. Wyróżnia ją to, że wkrótce tylna ściana oraz dach przystanku pokryją się pnącą roślinnością. Ozdobią je powojnik botaniczny oraz winobluszcz pięciolistkowy.

Zielone przystanki to realizacja idei Smart City – współtworzenia miast inteligentnych. Wiaty przystankowe z roślinnością są bardziej przyjazne pasażerom i środowisku naturalnemu oraz lepiej wkomponowują się w przestrzeń miejską.

Zieleń nie tylko będzie cieszyć oko pasażerów, ale również zapewni cień, chroniąc osoby oczekujące na transport przed przegrzaniem. Dodatkową korzyścią jest filtrowanie zanieczyszczeń powietrza przez rośliny, co wpływa na poprawę jakości powietrza. Ekoprzystanek to także minisiedlisko dla owadów i ptaków.

MPK ma nadzieję, że nowa, zielona konstrukcja wiaty przystankowej przypadnie do gustu mieszkańcom miasta. Życzy im też przyjemnego oczekiwania na autobusy.

(r)

Poprzedni artykułPerturbacje na kolei w naszym regionie. Nieuprawnione nadanie sygnału radio-stop
Następny artykułBłękitni Stargard. Dwie porażki z rzędu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj