Pomniki przy Reymonta odzyskują pełny blask

0

Na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym trwa kolejny remont. Tym razem odnawiane są 2 pomniki – żołnierzy francuskich i włoskich. Po zakończeniu prac odzyskają swój dawny blask, a dodatkowo będą zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem pogody.

Oba pomniki zostały już dokładnie wyczyszczone. Uzupełniono ubytki i zabezpieczono powierzchnię monumentów. W ramach inwestycji wykonawca odtworzy także elementy ozdobne. Również dojście do pomników zostanie wyremontowane.

Po zakończeniu prac pojawi się tam tablica informacyjna w językach: polskim, angielskim i Braille’a. Inwestycja powinna skończyć się najpóźniej w listopadzie br.

Na remont obu pomników miasto pozyskało 210 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a całość będzie kosztować prawie 240 tys. zł.

Międzynarodowy Cmentarz Wojenny to szczególny punkt na mapie Stargardu. Przy ul. W. Reymonta 26 spoczywają żołnierze różnych narodowości i wyznań – uczestnicy obu wojen światowych. W tym roku nekropolia kolejny raz będzie miejscem wojewódzkich obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczną się w piątek (1.09.) o godzinie 4:45. Mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni stargardzianie.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSP nr 11. Będzie remont dachu i wielofunkcyjne boisko
Następny artykuł„Poza wyobraźnią” w Bramie Wałowej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj