Pomaganie mają we krwi – oddali ją, by ratować ludzkie życie

0

Wczoraj w budynku Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie każda zainteresowana osoba mogła oddać krew. Jak zwykle, dotychczasowi dawcy nie zawiedli organizatorów. Dodatkowo mile swoją obecnością zaskoczyły osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się podzielić najcenniejszym darem życia – własną krwią.

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mają tego świadomość, dlatego cyklicznie uczestniczą w akcji honorowego krwiodawstwa.

I tak też było wczoraj. Do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przyjechali przedstawiciele Centrum Krwiodawstwa, którzy mieli ze sobą sprzęt do pobrania krwi. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego chętnie podzielili się najcenniejszym darem życia – własną krwią.

Licznie przybyli honorowi dawcy, których obecność stała się już oczywista. Były też osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się oddać krew, poszerzając tym samym grono honorowych krwiodawców.

– Do mobilnego punktu zgłosiły się 23 osoby. Łącznie oddano 9,960 litrów krwi – podsumowała asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Mundurowi regularnie oddają krew, bo wiedzą, że ratuje ona życie.

(r), fot. – KPP Stargard

Poprzedni artykułSP nr 5 – boisko jak nowe
Następny artykułRowerem ze Złocieńca do Wałcza. Prawie 30 mln zł na rozbudowę Starego Kolejowego Szlaku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj